İki Saat Kuralı İle Hayatınızı İyileştirin ve Hayallerinizi Gerçeğe Dönüştürün

Psikologlara ve ezoteristlere göre, kaderinizi nasıl geliştireceğinize dair birçok kural var. Ancak hayatınızı sonsuza dek değiştirebilecek ve tüm hayallerinizi gerçekleştirebilecek basit bir uygulama var.

Birisi, olumsuz düşüncenin insanları kendine güven ve parlak bir gelecekten tamamen mahrum bırakan ve haklı olacak başarısızlıkları suçlamak olduğunu söyleyecektir. Ancak hayatınızın gidişatını değiştirmenin bir yolu var, böylece her yeni gün sadece en iyisini verir. “İki saatlik kuralı” öğrenerek hayallerinizi kolayca nasıl gerçekleştireceğinizi ve hayatınızı hızlı bir şekilde nasıl geliştireceğinizi öğreneceksiniz.

İki Saatlik Kurala Giriş

Birçok büyük keşif, laboratuvarlarda veya uzun süreli beyin aktivitesi sürecinde yapılmadı. Aksine, parlak fikirlerin çoğu hoş düşünceler sırasında insanlara geldi. Einstein ayrıca görelilik teorisini hayal ederek yarattığını da kaydetti.

Rüyalar zaman kaybı değildir. Onlar sayesinde birçok önyargı yok edildi ve olağanüstü keşifler yapıldı. Bu nedenle, olumlu düşünceler istenen hedeflere ulaşmak için etkili bir araçtır. Bu yaklaşım sadece ezoterikçiler tarafından değil, aynı zamanda psikologlar tarafından da doğrulanmaktadır. Olumlu yansıtıcı düşünmenin kullanılması içsel ve kişisel büyümenin önemli bir yönüdür.

Çalışmalar yansıtıcı düşünmenin olumlu bir değişimin ana bileşeni olduğunu göstermiştir. Böyle bir düşünce, edinilmiş deneyimi ve kişinin kendi algılamasını analiz etme yeteneğini ifade eder. Analiz, biriken deneyimin kavranması sayesinde, bir kişi kendini geliştirme merdiveni üzerinde yükselir, bu da istenen çözümleri hızlı bir şekilde etkili çözümler ve yollar bulmayı öğrenir.

Birçok insan yansıtıcı düşünceyi rüyalarla karşılaştırır, çünkü gerçek bir sonuca yol açmaz, ancak aynı zamanda herhangi bir arzunun gerçekleştirileceğinden ve tüm sorunların üstesinden gelebileceğinizden emin olmanızı sağlar.

Fark Yaratmak İçin iki Saatlik Kural Nasıl Kullanılır?

Rüyalar, düşünceler, fanteziler – bunların hepsi olası senaryoların projeksiyonlarıdır. Aksi takdirde, soruna alternatif bir çözüm bulmayı amaçlayan zihinsel aktivite olarak adlandırılabilir. Bu tür yansımalar sürecinde, beyin kazanılan deneyimi, eylemleri analiz eder ve bu, gelecekte benzer durumlarda seçim yaparken hata yapmamaya yardımcı olur.

İçgözlem yardımı ile kendinizi tanıyabilir, yaşamdaki yerinizi bulabilir ve hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu tür bir eylem konseptinin tipik bir örneği, gününüzü nasıl geçirdiğiniz hakkında kendinize rapor vermektir. Bu soru, meydana gelen olayları hatırlamamızı, analiz etmemizi, bir değerlendirme yapmamızı ve gerekli deneyimleri çizmemizi sağlar.

Psikologlar düşüncelerinin haftada yaklaşık 2 saat verilmesi gerektiğine, yani her gün bu konuya yaklaşık 20 dakika harcanması gerektiğine inanıyorlar. İşlemlerinizi günün sonunda, yatmadan hemen önce analiz etmelisiniz. Bu, gün boyunca başınıza gelen tüm olayları içermelidir. Zihinsel olarak iyi ve hoş olmayan anlara bölünmeleri gerekir. Çalışmanızı basitleştirebilir ve ilk haftalarda üretken düşünceler yazabilirsiniz.

Your Page Title

Düşüncelerinizi ve bakış açınızı boş bir yer olarak görmeyin, çünkü kişiliğinizi ortaya çıkarmaya yardımcı olan ve hayatınızı daha iyi hale getirmeye yardımcı olan güçlü bir araçtır.