İşaretleri Okumayı Öğrenmeliyiz

 

Ortaçağ filozofları “İşaretleri okumayı öğrenmelisiniz!” Demeyi çok severdi. Aslında, dünya sembol ve işaretlerle doludur ve tek yapmamız gereken onları nasıl tanıyacağımızı öğrenmektir.

Trafo istasyonlarından bizi uzak tutmak için uyaran bir kafatası işareti vardır! Aynı işareti bir şişede görürseniz, bu içeceği içmeyeceğinizi bilirsiniz.

Hız sınırı işaretini fark ettiğimizde hızımızı düşürüyoruz, çünkü kimse kaza yapmak istemez. Üzerinde kaşık, çatal ve bir yatak bulunan işaret, yakınlarda yemek yiyip dinlenebileceğiniz bir yer olduğu anlamına gelir.

Bunların hepsi açık, geleneksel ve kolayca tanınabilir işaretlerdir. Ancak, her zaman gözümüzü kaydıran daha ince olanlarla ne olur.

İşaretler sonsuza kadar oradadırlar. Etrafımızda olan her şey bir işarettir. Ve bilinçaltımız bazı önemli problemleri çözmeye odaklandığında dikkatimizi gerekli işaretlere odaklayacaktır.

Bir otobüstesiniz, yolcular arasında anlamsız bir konuşmaya kulak misafiri oldunuz ve aniden içsel sorunuzun cevabını duydunuz. Ya da sadece düşündüğünüz konuyu tartışan bir gösteri yayınlıyorlar.

Veya size karşı iyi niyeti olmayan bir kişiyle konuştuktan sonra size kötü bir şey olur – bu durumda, sizin için yararlı bir iletişim olmaz.

Romalılar, sabahları eşiğin üzerinde takılırlarsa, evde kalacaklar ve ertesi gün için önemli şeyleri erteleyeceklerdi. Onlar için bu bir işaretti.

Bilinçaltının onlara, o gün, sorunu olumlu bir şekilde çözmenin zor olacağını, çünkü savaşmak için yeterli güce sahip olmadıklarına inanıyorlardı bir adam henüz hazır değil. Bacakları bile pes ediyor.

Bazen ne yapılacağını anlamak için, sadece sorunu çözmeye odaklanmamız gerekir – ve cevap olaylardan ve işaretlerden gelecektir.

Kötü odaklanmamak son derece önemlidir – kötüye odaklanırsanız sonucu sizin için iyi olmayacaktır. Eğer olumlu düşüncelere odaklanır Olumlu bir sonuç bekliyorsanız – elde edeceksiniz.

Her şey bizim dikkatimize bağlıdır; Bilinçaltımızın çalışma şekli – kitaptaki kelimeler aynı ama beynimiz onları yorumluyor ve bize önerilerde bulunuyor.

Kötü işaretler mevcut değil – uyarılar var. İyi işaretler bize problemi çözmeye hazır olduğumuzu, bilinçaltının uygun şekilde odaklandığını, iradenin gücünü ittiğini söyler!

Your Page Title

Dünya açık bir kalple ve iyi bir ruh haliyle okunduğunda en iyi olan iyi bir kitaptır – o zaman her şeyi doğru şekilde okuyup anlayacaksınız…