Bilim Adamları Ruhun Ölmediğini Evrene Geri Döndüğünü Kanıtlıyor

 

Önde gelen iki bilim insanına göre, insan beyni aslında bir “biyolojik bilgisayar” ve “insan bilinci”, beynin içinde yer alan kuantum bilgisayar tarafından yürütülen ve “ölümden sonra bile var olmaya devam eden” bir programdır. onlara göre; insanlar öldükten sonra ruhları evrene gelir ve ölmez.

Ruhun varlığı ve ölümsüz olup olmadığı veya kişi ile ölüp ölmeyeceği üzerine tartışmalar, yüzyıllarca evrensel tarihin büyük düşünürlerinin zamanını meşgul ettiği sonsuz bir hikayedir. Gizemli doğası bilimin farklı alanlarını etkilemeye devam ediyor, ancak şimdi bir grup araştırmacı bu konuda yeni bir gerçeği keşfetti: “ruh” ölmüyor; evrene geri dönüyor.

1996’dan beri, Anesteziyoloji ve Psikoloji Bölümünde Amerikalı bir Fizikçi olan Dr. Stuart Hameroff ve Oxford Üniversitesinde matematiksel bir fizikçi olan Sir Roger Penrose, ruhun beyin hücrelerinin mikrotüplerinde korunduğunu belirttikleri Kuantum Bilinç Teorisinde çalıştı.

Onların kışkırtıcı teorisi, insan ruhunun, beyin hücrelerinin içindeki mikrotüpler olarak adlandırılan yapılarda bulunduğunu belirtir.

İki araştırmacı, insan beyninin aslında bir “biyolojik bilgisayar” olduğuna ve “insan bilincinin”, beynin içinde yer alan kuantum bilgisayar tarafından “ölmeden sonra bile” devam eden bir program olduğuna inanıyor.

Ayrıca, her iki bilim insanı da insanların “bilinç” olarak algıladıklarının aslında “mikrotüpler” olarak adlandırılan “kuantum yerçekimi” etkilerinin sonucu olduğunu iddia ediyorlar. Bu süreç, iki bilim adamı tarafından “Orkestrasyonlu Objektif Azaltma” olarak adlandırılıyor.

Teori, insanlar “klinik ölüm” olarak bilinen bir aşamaya girdiklerinde, beyinde bulunan mikrotüplerin kuantum hallerini kaybettiğini ancak içerdiği bilgiyi koruduğunu göstermektedir. Başka bir deyişle – uzmanlar insanların öldükten sonra ruhları evrene geri döner ve ölmez ” diye açıklam da bulundular.

Hameroff, Science Channel’ın Wormhole belgeselinde belgeselinde konuşan Dr. “Diyelim ki kalp atmayı kesiyor, kanın akması duruyor; mikrotüpler kuantum halini kaybeder. Mikrotüplerin içindeki kuantum bilgi imha edilemez ve sadece evrene geniş ölçüde dağıtır. Eğer hasta canlandırılırsa, canlanırsa, bu kuantum bilgisi mikrotüplere geri dönebilir ve hasta “ölüme yakın bir deneyimim oldu” der. Yeniden canlandırılmazsa ve hasta ölürse, bu kuantum bilgisinin yapabilmesi mümkündür. bedenin dışında, belki de süresiz olarak bir ruh olarak var olur. ”

Your Page Title

Bu teoriye göre, insan ruhları beynimizdeki nöronların “etkileşimlerinden” daha fazlasıdır ve zamanın başından beri bu şekilde mevcut olabilirdi.