Karmik Hastalık: Geçmiş Yaşamlarımızın Sonuçları Bugünümüzü Nasıl Etkiliyor?

Karma, Sanskritçe’de eylem anlamına gelir. Ancak din, karmaya daha derin bir anlam verdi. Karma kavramı ayrıca belirli bir eylemin sahip olabileceği sonuçlardan da bahseder. Birçoğu karma’yı bir ceza olarak görmeye başladı.

Fakat aslında, karma’nın genişletilmiş anlamına baksak bile, bunun bir ceza olmadığını göreceğiz. Aksine, karma, doğrudan deneyimle sunulan bir yaşam dersi gibidir.

Maneviyatta Karma

Manevi yönden karma hakkında konuştuğumuzda, geçmiş yaşamlarımızdan edinilen deneyim topluluğunu da ifade eder.

Geçmiş hayatımızın varlığı nedeniyle, hepimiz en az bir tür karmik sonuçlara sahibiz. Bu aktarılan karma yüzünden, reenkarnasyona ihtiyaç duyulmaktadır. Daha akıllıca büyümek, öğrenmek ve önceki yaşamımızda neler yapamayacağımıza karar vermek için doğduk.

Karmik Hastalıklar

Karmik hastalıklar, vücudumuzda geçmiş yaşamın etkilerinden dolayı duygusal, fiziksel ve zihinsel açıdan meydana gelen bazı etkilerdir. Bunu yaygın hastalıklar açısından düşünebiliriz.

Hastalandığımız zaman, bir çeşit virüs ya da başka dış etkenlerden kaynaklanıyor. Şimdi, birde karmik bir bakış açısıyla bakalım, hastalık genellikle içseldir ve bilinçaltı bir seviyede ortaya çıkabilir. Diyelim ki, geçmiş bir yaşamda fakirdiniz. Karmanınızın aktarımı nedeniyle, şu anda zengin olsanız bile, biraz cimri olacaksınız.

Bunun nedeni, herhangi bir hatanın sizi ve ailenizi bir zamanlar geçmişte bulunduğunuz bir duruma yönlendirebileceğini biliyor olmanızdır. Bu tür etkiler sizin için kötü olmasa da, karmik hastalıklar hem olumlu hem de olumsuz olabilir.

Negatif Karmik Hastalıklar

Geçmişte olumsuz bir deneyiminiz varsa, o zaman çok fazla olumsuz karma toplayacaksınız. Bu sizin için kötü olabilir, çünkü nihayetinde ruhsal evriminizde bir engel olacak.

Kural olarak, geçmişte bazı insanlarla olumsuz etkileşimleriniz varsa negatif karma gelişir. Negatif karmaya gelince insan faktörü önemlidir. Örneğin, geçmiş yaşamınızdan aşırı bir suçluluk sıkıntısı çekiyorsanız, sonunda özür diler ve sebepsiz yere ağlarsınız.

Bunun nedeni suçluluk duygusunun bilinçaltınızın bir parçası haline gelmesidir. Benzer şekilde, geçmişte dolandırıcılık veya suistimal mağduru olmuşsanız, muhtemelen duygularınızı gizlemede uzman olursunuz. Bu, depresyona ve panik ataklara yol açar ve hatta bir tümör veya kansere dönüşebilir.

İstemsiz Karmik Hastalıklar

Geçmiş yaşamlarımızdaki zayıflığımızdan dolayı bizi etkileyen belirli karmik hastalıklar var. Böyle bir şey olduğunda, vücudumuz kendine zarar verir. Bunlar geçmişte kaza veya yaralanma nedeniyle oluşabilecek bazı şeylerdir.

Pasif gözlemler, daha sonraki hayatımızda miyopluğa neden olabilir. Bir çeşit kötülüğün gerçekleştiğini görüp ona karşı hareket etmediysek, miyop ortaya çıkabilir.

Bunun nedeni, bir şeyin olduğunu ve bir şey yapmadığımızı gördüğümüzde gözümüzün sonunda çok fazla olumsuz titreşim toplamasıdır. Bu, bir sonraki hayatınızda bile sizinle birlikte kalan adaletsizlik karmasıdır.

Karmik hastalıklar sizi yaşamın herhangi bir aşamasında olumsuz yönde etkileyebilir. Ancak, aynı zamanda kötü alışkanlıklar veya yaşam tarzı sonucu olabilir!

Your Page Title

Öyleyse, karmik bir hastalığınız olduğundan şüpheleniyorsanız, manevi danışmanlık almak en iyisidir!