KENDİNİZİ İYİ ŞANS İÇİN PROGRAMLAMA

Beynimiz dünyanın en karmaşık bilgisayarıdır. Doğru programı kaydederseniz, hayatınızı daha iyi hale getirmek için anında değişiklik yapabilirsiniz. Böylece ne falcılara ne de psikoterapistlere ihtiyacınız kalmaz. Bunu basit kurulumlarla kendiniz yapabilirsiniz.

Etrafınıza bir bakın. İşte bir masa – marangozun somutlaştırdığı bazı tasarımcıların fikri. İşte bir TV ve uzaktan kumanda – yakın zamana kadar bilim kurgu gibi görünüyordu. İlginç bir film – yönetmen tarafından icat edildi ve yönetildi. Bu bir zamanlar bunlar yoktu. Şimdi bizi çevreleyen her şey birilerinin düşüncelerinin somutlaşmış hali. Sonuçta, kelime ve düşünce maddidir.

Bazen düşünmüyoruz. Hayatta ki işlerimiz ters gittiğinde, bizim için şunu söylemek daha kolay: “Bende nazar var” sorumluluk almaktan ve bazı olayların nedeninin nerede olduğunu, hayatınızda neyi yanlış yaptığınızı düşünmekten daha kolaydır. Sonuç olarak, hayat stres, kavgalar, sıkıntılarla dolu. Ancak düşünce eylem formülü de ters yönde çalışır. Şansın hayatınıza girmesi için öncelikle düşüncelerinizi doğru bir şekilde oluşturmanız gerekir.

Psikologlar her durumda olumlu yönlerinizi araştırmanızı tavsiye eder. Bu, sıkıntılardan zevk almanız gerektiği anlamına gelmez. Örneğin, bir mağazada fiyatlar yükseldiyse, herkese üzülmediğinizi söylemek aptalca olur. Bununla birlikte, Çince de kriz kelimesinin iki anlamı vardır: «tehlike» ve «fırsat». Örneğin benzin fiyatları arttı artık daha fazla yürüyeceksiniz, bu da daha atletik, daha sağlıklı olacağınız ve birkaç kilo verebileceğiniz bir fırsattır.

Şanslı İfadeler

Bilinçaltımız öyle düzenlenmiştir ki, doğrudan anlamı algılar. Yani, «hasta olmak istemiyorum» diye düşünürseniz, beyin bunu «hasta olmak istiyorum» olarak algılar – sonuçlar açıktır. Düşünceyi şöyle ifade etmek daha doğrudur: “sağlıklı, güçlü ve zengin olmak istiyorum.” İyi şans çekmek istiyorsanız olumlamalar size yardımcı olacaktır. Bilinçaltımızı olumlu düşünmeye zorlayan, yaşamda olumlu değişiklikler çeken kısa sözlü formüller.

Her sabah olumlama yaparsanız hayatınıza şansı çekebilirsiniz. Örneğin: “Şanslıyım. Hayatıma iyi şanslar çekiyorum. Ben mutlu ve şanslı bir insanım. Yaptığım her şey bana başarı getiriyor. Bütün olumlamaları kullanmayın ” Bir ay boyunca her gün bir veya iki ifade kullanın. Hayatınızın daha iyi bir şekilde nasıl değişeceğini göreceksiniz.

Başka bir yöntem de gelecek zamandan kaçınmaktır. Başarı ve şans hayatınıza çoktan girmiş gibi düşünmeniz ve konuşmanız gerekir, onlar bir tamamlayıcıdır, bir gerçekliktir. Söylediklerinize inanın.

Her Zaman Şükredin

İnsanlar en çok ne ister? “Çok Zengin Olmak İstiyorum.” Elbette, bu para şu anda sizi engellemeyecek ve hatta belki de mevcut sorunlarınızı kısmen çözecektir. Ancak, bir yerde, sizden binlerce kilometre uzakta, çocuğunun sağlıklı olması durumunda tüm servetini verecek bir milyoner olduğunu hayal bile edemezsiniz. Para istediğini elde etmesine yardımcı olamaz, çünkü onlar sadece kağıt parçalarıdır. Ve sizin sağlıklı, zeki, güzel çocuklarınız var ve Allah onları korusun.

İnce, güzel, ünlü olmayı hayal ediyor musunuz? Her gece onun gibi olmak istediğiniz ünlünün lüks boş evine geldiğini ve yalnızlıktan yastığında ağladığını biliyor musunuz. Ve yanınızda bir kocanız var – bir milyoner ya da çok ünlü olmasanız bile, o sizi seviyor ve sizi zor zamanlarda, bir kelimeyle değil, bir eylemde her zaman destekleyecektir. Ve bu herşeye değer.

Your Page Title

Hangi şansın zengin veya sevilen olduğunu düşünün? Güzel ya da sağlıklı? Ünlü ya da çok zengin? Sahip olduğumuz her şeye her zaman şükretmeliyiz. Zaten ne kadar mutluluğa sahip olduğumuzu, ne kadar şanslı olduğumuzu her zaman kendimizi hatırlatmaylıyız.