Konsantrasyonunuzu ve Sezginizi Geliştirmenize Yardımcı Olacak 3 Kolay Egzersiz

Pek çok insan, güçlü bir sezgi ve odaklanma yeteneği ile doğduğunu düşünür. Ve bunların üzerinde çalışmanın uzun zaman aldığına inanır. Aslında, bu iki parametreyi hızla geliştirmenize yardımcı olabilecek bazı basit egzersizler var.

En sert ve dirençli insanlar bile bazen yardıma ihtiyaç duyar, çünkü her zaman yüzde yüz etkili olmak imkansızdır. Buradaki alıştırmaların farkında olursanız, dikkat ve sezgi ile ilgili sorunlarınızdan ve kargaşadan hızla kurtulabilirsiniz.


Enerjinin Farkındalık Ve Sezgi İle İlişkisi

Bu fenomenler doğrudan ve hızlı bir şekilde bağlantılıdır. Her insanın hafıza, dikkat, sezgi, zihinsel direnç vb. Gibi işlevleri etkileyen kendi biyo-alanı vardır.

Sezgiyi güçlü kılan iyi ve güçlü enerjidir. Aynı şey dikkat için de geçerli. Bu çakralar aracılığıyla gerçekleşir. ( Her biri belirli işlevlerden sorumlu olan vücudumuzun özel enerji merkezleri). Çakralar kapandığı zaman biyo-alan zayıflar.

Sezgiye gelince, üçüncü göz çakrası bundan sorumludur. Tüm çakralar, azar azar dikkatten sorumludur, ancak bu bölgedeki tüm sorunların çoğu, solar pleksus bölgesinde bulunan Manipura’nın (çakra) düşüşünden kaynaklanır.


Konsantrasyon ve Sezgi için Yararlı Egzersizler

Nefes Alıştırması

Enerji doğrudan soluduğumuz hava ile veya vücudumuzun bu hava ile doygunluğuyla ilgilidir. Havasızlık hissettiğimizde, bu dikkatimizi olumsuz yönde etkiler.

Basit bir nefes alma uygulaması bedeninizi ve ruhunuzu canlandırmanıza yardımcı olacaktır. Derin nefes alın, ciğerlerinizi sınıra kadar hava ile doldurun. Bundan sonra karın kaslarınızı kullanmadan nefes vermeniz gerekir. Sadece tamamen rahatlamanız gerekiyor. Her şeyi doğru yaparsanız, ciğerlerde hala biraz hava olacaktır. Daha sonra, tam nefes alın ve gevşeyerek nefes verin. Bu sezginizi ve farkındalığınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.


Temiz Havada Yürüyün

Bu teknik, birincisi için hem bağımsız hem de yardımcı olabilir. Fırsatınız varsa, işlerinizi beş ila on dakika ertelemeniz, dışarı çıkmanız ve evin etrafında birkaç tur atmanız gerekir. Temiz hava, enerjiyi artırmada en iyi yardımcıdır. Döndükten hemen sonra yukarıda anlatılan nefes alma alıştırmasını yapabilirsiniz. Sonuç olağanüstü olacak. İster okul ister iş olsun, verimlilik birkaç kat artacaktır.


Dikkati Artırmak İçin Meditasyon

Meditasyonlar rahatlamak için tasarlanmıştır ki bu çok faydalıdır çünkü stres altında uzun süre dikkatli kalmak imkansızdır. Sezgi ve dikkat çalışmasını iyileştirmek için, dinlendirici müziği veya kulaklıktaki rüzgarın sesini açarak, yabancı sesleri ve gürültüleri duymamak için gözlerinizi kapatabilirsiniz. En yüksek dağın tepesinde oturduğunuzu hayal edin. Hoş bir esinti hissediyorsunuz ve doğa ile birliğin tadını çıkarıyorsunuz. En az beş dakika meditasyon yapın. Uzakta bir orman, karlı zirveler, bulutlar, çevrede gezindiğinizi hayal edin. Bu, tıkalı çakraların açılmasına ve biyo-alanı güçlendirmeye yardımcı olacaktır.

Your Page Title

Farkındalığı keskinleştirmek için iyi bir ruh hali faydalı olacaktır. İyi insanlarla bağlantı kurmaya ve kötü şeylere daha az odaklanmaya çalışın.