Titreşim / Frekansı Anlamak

Titreşimimiz / frekansımız aslında sadece bilinç seviyemizdir. Bir binanın katları gibi, her üst seviye bize alt kattan daha büyük manzaralar sunar ve sürekli artan bir bakış açısı sağlar. Bu şekilde titreşimimizi yükselttikçe seçimlerimiz tepkisel olmaktan çok ilham alabilir. Titreşimimiz genişledikçe, yaşam algımız da genişler ve her anın büyük resme nasıl uyduğunun daha fazla farkına varırız. Bu, kendimize ve çevremizdeki dünyaya bir armağan olarak, en yüksek bilgeliğimizi hayata geçirmek için her an daha büyük önem taşır.

Genellikle titreşim seviyemizi, hayatta ne kadar iyi durumda olduğumuzun bir ölçütü olarak ele alıyoruz. Ancak bu, masumca bizim çıkarımıza aykırı olabilir. Hayat planladığımız gibi gitmediğinde, titreşimimizin yeterince yüksek olmadığını düşünüyoruz. Ama hayat bizi ne olursa olsun rollercoaster yolculuğuna çıkaracak. Titreşimimizi belirleyen, hayata nasıl tepki verdiğimizdir. Düşük titreşim etiketinin bir tür eksiklik veya yanlışlık olarak kabul edildiği sosyal manevi statü için çabalarken de kendimizi yeneriz.

Büyük bir varsayım, bildiğimiz kadarıyla yüksek bir titreşimin yetiştirilmesidir. Bu, karşı çıkma, tartışma ve savunma eğilimine yol açabilir. Titreşimin bir bilme meselesi olduğuna inanırsak, diğer insanların acısının çözümlerini ve rahatlamasını daha fazla anlayış veya bilgi ihtiyacı olarak görebiliriz. İnanmanın uzun süredir devam eden manevi yanlış anlaşılmasına bile dönüşebilir: “eğer daha fazlasını bilselerdi, bu değişirdi.” Sanki sinir bozucu sonuçlar ve rahatsız edici koşullarla cezalandırılıyorlar çünkü hayatın önlerine koyduğundan daha fazlasını öğrenmediler.

Gerçekliğimizde herhangi bir davranışın cezası olarak tek bir olay gerçekleşmez ve yaptığımız veya anlamadığımız şeyle kesinlikle hiçbir ilgisi yoktur. Gerçek şu ki, her deneyimde hayatta kalmamız ve karşı tarafa daha önce olduğundan daha güçlü ve daha akıllı çıkmamız gerekiyor ve bunun yapmadığımız veya bilmediğimiz şeylerle hiçbir ilgisi yok.

Bu uyanış yolculuğuna çıkarken, modası geçmiş fikir ve yöntemlere o kadar bağlanabildiğimiz için sorun kendi zihnimizde var olur. Bu eski sistemlere bağlı kalmak, yalnızca kendimizi gerçek işten uzaklaştırdığımız ve enerjimizi inançları savunmaya yönlendirdiğimiz için sürecimizi yavaşlatır, sadece ilk etapta uyanmak için toplanırız. Bu, ortaokulda öğrendikleri bilgileri tutan ve savunan bir üniversite öğrencisine benzer. Öğrenilenlerin onları bir sonraki adıma götürmek için sadece bir basamak olduğunu unutmak.

Yolculuğumuz boyunca ilerlerken birçok aşamadan geçeceğiz. Bunlardan üçü Bilgi, bütünleşme ve bedenlenmedir.


BİLGİ

Çoğumuz için bilgi, uyanışımıza giden yolumuzun ilk adımıdır. Hayatta daha çok şey olduğunu, dışarıda başka bir şey olduğunu, bu dünyada gezinmenin daha iyi veya farklı bir yolu olabileceğini fark etmeye başladık. Ama bu bizi birçok soruyla baş başa bırakıyor. Zor sorulara cevaplar bulmak için yıllarca arar, okur, seminerlere ve atölyelere gideriz. Gerçekten neler oluyor? Neden böyle hissediyorum? Ben normal değil miyim ve normal olan nedir? Hayattaki amacım ne? Sorular uzayıp gidiyor ve bulabileceğimiz cevapları daha da kötüleştirmek için sadece daha fazla soru uyandırıyor. İleriye giden bir yol olduğuna inandığımız bir şeye benzemeye başladığımızda, hepsini uygulamaya koymaya çalışmalıyız.


ENTEGRASYON

Entegrasyon, yeni şekilde yaşamaya çalışmanın pratiğidir. Burada her şeyi düzeltmek için mükemmellik için çabalıyoruz. Eski alışkanlıkları bırakmayı, farklı seçimler yapmayı, yeni yollarla yanıt vermeyi hatırlamak için çok çalışmak. Bu, bazı günler her şeyi hallediyormuşuz gibi hissettiğiniz ve hayatın harika olduğu ve bir sonraki dakika haber vermeden bir otobüsün çarptığını ve her şeyin ters gittiğini hissettiğimiz rollercoaster zamanıdır. Şimdiye kadar öğrendiklerimizi sistemlerimize asimile ediyoruz.


ŞEKİLLENME

Somutlaştırma, aradığımız şeydir. Bu hiçbir şekilde yolculuğun sonu değildir ve hala entegrasyon anları vardır. Buradaki en büyük fark, bedenlenmeyle gelen bir bilgeliktir. Bu aşamada, frekansımız yükseldikçe, titreşimli binanın üst katlarına ulaştık. Artık hayatımızda ve çevremizdeki dünyada neler olup bittiğini farklı bir perspektiften görebiliriz. Sonucu salıverdikçe hayat akar ve iniş çıkışlarla rahatlıkla hareket ederiz. Yaratıcı olduğumuzu anladığımız için dünyamızda çok az mücadele var veya hiç yok. Bu düzenlemede, yaşam zarafet ve kolaylıkla akmaktadır.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Bu yeni paradigmada, titreşim neyi anladığımızla değil, yolumuza çıkan durumlar veya koşullar ne olursa olsun ne kadar onurlu ve merkezli olmaya istekli olduğumuzla ilgili bir meseledir. Uyanmış bir hayata giden bu yolculukta, daha yüksek bir titreşime giden yolumuzu bilemeyiz. Bunun yerine, en yüksek bilgeliğimizin günlük yaşamlarımızda ne kadar derinlemesine bedenlendiğinin bir göstergesi olarak titreşimimizi göstermeliyiz.