Kötü Bir Karman Olup Olmadığını ve Onu İyileştirmek için Ne Yapman Gerektiğini Nasıl Anlarsın

Kötü bir karman varmış gibi hissediyor musun?

Karma (Hint maneviyatından alınan bir kavram), seni ruhsal olarak iyileştirmek ve değiştirmek amacıyla belirli olayların tekrarıdır. Geçmiş eylemlerin etkisi kaçınılmazdır ve bazen kendin hakkında neyi iyileştirmen veya değiştirmen gerektiğini anlayana kadar bu durum tekrar tekrar kendini tekrarlayabilir.

Kişiliğinin, ruhunun veya eylemlerinin zayıf alanını keşfedene kadar aynı negatif enerjiyi insanlar veya çevre yoluyla çekmeye devam edeceksin.

Örneğin, yakın zamanda işini değiştirdin. Farklı bir ofis, farklı insanlar, ancak gergin atmosfer ve iş arkadaşlarınla olan bağlantı önceki işe benzer. Aynı mücadele ve gelişme eksikliği kişisel ilişkilerinde de ortaya çıkabilir: eşinle sürekli tartışmaların var, aile üyelerinle olan sorunların şimdi ve tekrar ortaya çıkıyor gibi görünüyor – bazen, geçmişte meydana gelen aynı nedenden dolayı.

Bu nedenle, asla kırılmayacak gibi görünen tüm bu tanıdık ve tekrarlayan titreşim durumları, geçmişten iyileşmen ve olmak istediğin yere ilerlemen için bir değişikliğin gerekli olduğunu göstermeye çalışır.

Burada sana kötü karmanı nasıl iyileştireceğine dair birkaç adımdan bahsedeceğim.

1.Karmayı Tanı

Nereye gideceksen veya kiminle buluşacaksan, farklı koşullar altında aynı durumla karşılaşacaksın. Örneğin, birisi senden farklı bir görüşe sahip olduğunda tartışmaya eğilimlisin, bu da genellikle ateşli tartışmalara yol açar ve güçlü bir şekilde fikir sahibi olmanın yanlış bir şey olduğunu düşünmezsin.

Yarattığın bu tür durumlar insanları senden uzak tutar veya etrafında kendileri olmayı zor bulabilirler. Bir şekilde tecrit edilmiş hissediyorsun ve neden istikrarlı bir arkadaşlık kuramadığını merak ediyorsun.

Bu, ruhsal olarak gelişmeni engelleyebilecek karmik engellerden biridir, ancak karmik bir engel, yaşamında gerçekleşen veya yaptığın herhangi bir şeyde olabilir.

2.Uyanık Ol

Kötü karmanı tanımak için uyanık olman, ruhsal ihtiyaçlarınla temas halinde olman ve engellerinin kim veya ne olduğunu anlaman gerekir. Bazen insanların bize zarar vermesine izin veriyoruz, bazı durumların tekrarlanmasına izin veriyoruz ya da güçlü yönlerimizin tam olarak farkında değiliz.

Çünkü ruhsal olarak uyanık değiliz; karmamızdan sorumlu olmadan her şeyin olmasına izin veriyoruz.

3.Bir Değişiklik Yap

Kötü karmanın hayatında tekrar etmesinin nedenini anladığında, bir sonraki adım bir değişiklik yapmaktır. Sağlıksız ilişkilerin varsa ve artık onları kurtarmanın bir yolu yoksa, sana zarar veren insanlardan vazgeç.

Eğer bir hata olduğu anlaşılırsa nazik ve affedici ol. Ne olmasını istediğini uygulamaya koy, kendinden ve hayatından ne beklediğini tanımla ya da hayatın seni tekrarlayan sesler, kelimeler veya durumlar aracılığıyla sana sunduğu önerileri uygula.

4. Tutumunu Kontrol Et

Hayata, insanlara veya duruma karşı tavrın dünyaya gönderilir ve sana geri döner. Kendin veya dünya hakkında sahip olduğun herhangi bir olumsuz düşünce, olumlu düşünceyle değiştirilmelidir.

5.Tepkilerin

Bir şey hakkında düşünme veya hissetme şeklimiz davranışlarımıza yansır. Çevremizdeki insanlarla, nesnelerle veya çevreyle nasıl başa çıktığımızı değiştirmemize yardımcı olmak için bazı durumlar hayatımızda tekrarlanır.

Düşünceni kontrol edersen, tepkini kontrol edersin ve böylece kötü karmanı kontrol edersin.

Karma bir ceza değil, bir öğretmendir

Your Page Title

Sorumlu ve uyanık ol, engelini tanımaya çalış ve kaldır. Hayatında çözülmemiş veya değişmemiş enerjiler olduğu sürece, çemberi kırmayacaksın.