Psişik veya Ruhsal Enerji Nedir ve Tıkanıkları Nasıl Tespit Edip Dengeleyebilirsin

Psişik enerji, zihnin ve bedenin olan meşhur makineyi çalıştıran yakıttır. Düşüncelerini ve kararlarını güçlendiren ve sürdüren güçtür. Ruhsal enerji veya psişik enerji, genellikle düşündüğümüz gibi, tarot kartı okuma, kehanet veya medyumluk gibi psişik yeteneklerle sınırlı değildir.

Vücudumuzda ve zihnimizde sürekli akan canlılıktır. Hem birbirine hem de evrenin kolektif bilincine bağlanmaktır.

Psişik veya Ruhsal Enerji Nedir?

Derhal uygulaman veya gecikmeden iletişim kurman gereken yeni bir fikir tarafından hiç tüketildin mi? Veya, anında rezonansa girdiğin ve onları sonsuza dek tanıyormuş gibi hissettiğin biriyle hiç tanıştın mı?

Bunların hepsi aynı psişik enerjinin işlevleridir. İçinden akar ve çevrendeki diğerlerinin ruhsal enerjisiyle etkileşime girer.

Ruhsal enerjin işini, yaratıcılığını, cinsel yakınlığını, karar vermeyi, sevgini ve ilişkilerini güçlendirir. Aynı zamanda, kendimizin daha soyut ancak daha az gerçek olmayan yönlerini de yönlendirir.

Örneğin, benlik duygumuz, kimlik, hakikat ve sezgimiz. Özünde, bir bedeni canlandıran ruhlarız. Bu nedenle, ruhsal enerjimizin işleyişi ve esenliği, o bedenin fiziksel ve fizyolojik işlevleri üzerinde çok somut bir etkiye sahiptir.

Ayrıca dengesiz psişik enerji kendini değişen derecelerde gösterebilir. Hazımsızlık gibi zararsız bir şeyden kalp çarpıntısı gibi daha ciddi bir şeye kadar.

Psişik Enerji Dengesizliği Nasıl Tespit Edilir?

Ruhsal enerjini daha iyi anlamanın yolu, çakralarına bakmaktır.

Çakralar Nasıl Çalışır?

Eski inanç sistemleri, psişik enerjinin akışını insan vücudundaki çakra adı verilen merkezlere böldü. Çakra, ‘tekerlek’ anlamına gelen Sanskritçe bir kelimedir. Binlerce küçük çakra olmasına rağmen, yedi ana çakra vardır.

Kendini sürekli akış halindeki bir enerji olarak hayal et. Çakralar, o ruhsal enerjinin farklı işlevlerine karşılık gelen dişliler veya bağlantı noktaları olacaktır.

Temel çakralar, seni topraklayan kök çakra ile omurganın tabanından başlar. Arada, pelvik bölgenin etrafındaki sakral çakran var. Sonra solar pleksus, göbek deliğinden göğüs kemiğine kadar yayılır. Göğsünün merkezinde, fiziksel olanı soyut olanla birleştiren kalp çakran bulunur. Daha yüksek üç çakra boğaz çakrası, alnının ortasındaki üçüncü göz çakrası ve son olarak başının üstünde taç çakrandır.

Artık her bir çakranın nerede olduğunu biliyorsun, hayatındaki dengesizliğe odaklanabilirsin. Sorunu sıfırlamak, iyileşmene ve çok daha iyi odaklanmana yardımcı olacaktır.

Şimdi, merak ediyor olabilirsin, dengesiz veya bloke olmuş bir çakranın belirtileri nelerdir?

Engellenmiş veya Dengesiz Ruhsal Enerjinin İşaretleri

1.Takıntılı Eğilimler

Bunlar, aşırı yemek yemeye veya kendini yemekte boğmaya yönelik kaçınılmaz bir ayartma olabilir. Ayrıca, mikro yönetim ve her küçük yönü aşırı derecede kontrol etme gibi davranışsal aşırılıkları da içerir. İster inan ister inanma, iş-yaşam dengesi olmayan bir işkolik olmak da bir dengesizlik işaretidir.

2.Mantıksız Korkular, Üzüntü, Öfke Ve Kaygı

Hayatının iyi giden kısımları için gereksiz yere endişeleniyor musun? Orantısız bir şekilde kızgın veya üzgün müsün? Eğer öyleyse, ruhsal enerjinde bir dengesizlik olduğundan emin olabilirsin.

3.Bitkin, Yorgun Ve Motivasyonsuz Hissetmek

Uzun süredir depresyonda mısın? Bu semptom, düşünce netliği kaybı ile kendini ifade edebilir. Bununla birlikte, klinik depresyon çok ciddiye alınmalıdır. Çok fazla olumsuz düşünceler yaşıyorsan profesyonel yardım almalısın.

4.Güçlü Bir Yetersizlik Duygusu

Bu, yaşamında farklı şekillerde tezahür edebilir. Örneğin, düşük libido, düşük benlik saygısı, güven kaybı, kendini ve başkalarını çok eleştirmek ve ironik bir şekilde başkalarının seninle ilgili görüşlerine karşı aşırı duyarlı olmak.

5.Tekrarlayan Küçük Fiziksel Koşullar Ve Rahatsızlıklar

Değiştiremeyeceğin küçük rahatsızlıklara eğilimli misin? Örneğin, her hafta seni ziyaret eden o dırdırcı baş ağrısı? Ya da aylarca devam eden boğaz ağrısına ne demeli?

Sonuç olarak, doktoruna defalarca danıştıktan sonra bu rahatsızlıklar hala devam ediyorsa, burada daha derin bir neden var demektir.

Yukarıdaki liste, ruhsal enerjinde neyin yanlış olabileceğinin yalnızca geniş vuruşlarıdır. Çakraların işlevlerini takip ederek, belirli konulara ilişkin daha derin bilgiler edinebilirsin.

Örneğin, cinselliğin sakral çakrada oturduğunu biliyoruz. Bu nedenle, düşük libido ve iktidarsızlık gibi sorunlar, o çakrayı dengeleyerek ve blokajını kaldırarak çözülebilir. Ayrıca içe veya dışa doğru dengesizliğin olası nedenlerini daraltmana da yardımcı olur.

Bu şu soruyu akla getiriyor:

Enerji Dengesizliklerine veya Tıkanmalarına Neden Olan Nedir?

Psişik enerjinde bir dengesizliğe neden olan olumsuzluk iki şeyden kaynaklanır:

– Kendin

– Kontrolün dışındaki kişiler veya şeyler

1. Kötü Yemek Alışkanlıkları

“Ne yersen osun” atasözü anlamsız bir klişe değildir. Düzenli olarak tükettiğin gıda türü bağırsak sağlığını, zihinsel keskinliğini, gücünü ve hatta duygularını etkiler. Şekerler ve yüksek karbonhidratlı yiyecekler seni yaşam tarzı hastalıklarına götürecektir. Sadece bu değil, aynı zamanda stres hormonu kortizolün üretimini de besler. Bu seni dengenin tam tersi olan bir savaş ya da kaç durumunda tutar.

2.Hareket Eksikliği

İnsan, hareketsiz bir varlık olarak tasarlanmamıştır. Yine de 21. yüzyılın kentsel yaşam tarzı, günde saatlerce oturmamızı gerektiriyor. Hiçbir hareket, yetersiz bir damar olan zayıf bir vücutla sonuçlanmaz. Ayrıca seni beden, zihin ve ruh rahatsızlıklarına yatkın hale getirir.

3.Doğayla Bağını Koparmak

Çeşitli psikolojik araştırmalar, her bireyin dünya ve diğerleriyle paylaştığı ortak bir bilinç üzerine teoriler geliştirmiştir. Dünya ve güneş ışığıyla olan bu bağlantı, eğer koparsa, ciddi zihinsel bozukluklara ve varoluşsal can sıkıntısına yol açabilir.

4.Uzun Süreli Olumsuz Duygu Ve Düşünceler

Hayatta zorluklarla karşılaştığımızda öfke, acı ve küskünlük duyguları ortaya çıkabilir. İçlerinde yuvarlandığımızda bir sorun haline gelirler. Dahası, zihnimizde karanlık yaralar açmasına izin verdiğimizde kendimize zarar veririz. Bunun nedeni, psişik enerjinin akışını bozmaları ve engellemeleridir. Üstelik seni kötü niyetli kişilere karşı savunmasız bırakırlar.

5.Enerji Vampirleri Ve Psişik Saldırılar

Yukarıdaki nedenlerin tümü kontrol edebileceğin şeyler olmuştur. Ancak gözetimsiz bırakılırsa, seni psişik saldırılara karşı savunmasız hale getirebilirler. Bunlar, sana zarar verme niyetiyle hedeflenen negatif enerjilerdir.

Öte yandan, enerji vampirleri, düşük enerjili veya negatif enerjiye sahip insanlardır. Bunu düzeltmek yerine çevrelerindeki insanlardan enerji çekerler. Her karşılaşmadan sonra seni her zaman mutsuz veya kızgın bırakan insanları düşün. Ayrıca, bir şey kazanmadıkça insanlara yardım etmekten de hoşlanmazlar.

Artık psişik enerjide dengesizliklerin neden ve nasıl oluştuğunu biliyoruz. Peki bunu nasıl dengeleyeceğiz?

Psişik veya Ruhsal Enerjini Nasıl Dengelersin?

1.Daha Yüksek Güçle Günlük Bağlantı

Burada meditasyonu kullanabilirsin. Sessiz bir yer bul ve sana nasıl doğru geliyorsa, evren ile bağlantı kur. Bu, psişik enerjin için bir sıfırlama görevi görecektir.

2.Kibar Davranışlar

Evsiz birine sarılmak veya başka birinin işlerini yapmak kadar basit bir şey olabilir. Ayrıca, hayır kurumlarına bağış yapmak veya zamanını sosyal bir nedene gönüllü olarak vermek gibi büyük bir jestte olabilir. Başkalarına karşı cömertlik, kendi sorunlarında sana bakış açısı ve netlik kazandırabilir.

3.Olumlu Olumlamalar Ve Düşünceler

Duvarını seni onaylayan post-it notlarla kağıtlaman gerekiyorsa, yap. Gününe pozitifliği enjekte etmenin küçük yollarını bul.

Örneğin:

– Olumlu olumlamaları dinle
– Canlandırıcı müzik çal
– Bu olumsuz düşünceleri yakala
– Onları olumlu olanlarla değiştir

Bütün bunlar ruhsal enerjinde dengeyi geri getirecektir.

4.Yaratıcılığını Kullan

Bir sonraki Mozart veya Beethoven olmak zorunda değilsin. Yaratıcı enerjinin akmasını sağlayan her şeyi yap. Görsel sanatlar, müzik, şiir, marangozluk, kodlama veya fırıncılık olsun. Sadece kalbinin derinliklerinden bir şeyler yarattığından emin ol. Bu yaratıcı dışavurum, psişik enerjinin engelini kaldırmana yardımcı olacaktır.

5.Vücuduna Dikkat Et

Sadece vücudun için doğru olanı ye ve iç, vücudunu geliştirmeyen yüksek oranda işlenmiş gıdaları sınırladığından emin ol. Bir adım daha ileri git ve tükettiğin yiyecekleri olabildiğince sık hazırla. Bu, onunla bağlantı kurmana ve olumlu bir niyet eklemene izin verir.

6.Doğa İle Bağlantı Kur

Hiç güneşin doğuşunu izledin ve vücudundaki tüm hücrelerin şarkı söylediğini hissettin mi? Çimlerde çıplak ayakla yürümek ya da güneşte uzanmak, enerjini geri kazamanı sağlar.

7.Enerjini Temizle

Beyaz adaçayı yakmak, etrafındaki negatif enerjiyi temizlemeye yardımcı olur. Bunu evinde haftada bir veya iki haftada bir yapabilirsin.

Kristaller ve taşlar ayrıca enerjinin hareketini iyileştirmede ve tıkanıklıkları açmada harikadır. Satın almadan önce kristal kaynağını araştırdığından emin ol. Onları akan su altında temizle, güneş ve ay ışığında şarj et.

8.Görselleştir

Bazı insanlar çakraları görselleştirmekte zorlanırlar. Sende böyleysen, kendini bir ev olarak hayal et. Sürekli sakinleri olan yüz yıllık bir evin neden terk edilmiş 20 yıllık bir evden daha uzun yaşayabileceğini hiç merak ettin mi? Bir ev benzetmesini kullanarak, içindeki psişik enerji, içinde yaşamanın ve sevgiyle kullanılmanın canlılığıdır.

Bu ev dört odadan oluşmaktadır. Fiziksel oda, entelektüel oda, duygusal oda ve manevi oda. Dengeyi ve esenlik duygusunu korumak için tüm odaların düzenli olarak kullanılması ve bakımının yapılması gerekir.

Your Page Title

İhmal, yıpranmaya ve küflenmeye neden olurken, aşırı kullanım kendini duvarlarda ve bozulan armatürlerde iz olarak gösterecektir.