Ruhsal Bilgelik, Bu 6 Rahatsız Edici Gerçeği Anlamakla Birlikte Gelir

Günlük hayatımızda bizi etkileyen ve yönlendiren farklı bilgelik türleri vardır. Birçoğumuz bu öğrenme seviyelerine aşinayız. Ancak, ruhsal bilgeliğin anlaşılması zaman ve büyük miktarda çaba gerektirir.

Ruhsal bilgelik edinme söz konusu olduğunda, çoğumuz onu arzulayabilirken, muhtemelen gerçekte ne olduğunu bilen çok az kişi vardır. Bilgelik bilgiyle aynı şey değildir. Nitekim gerçekleri veya ilkeleri çok kolay öğrenebilirsin, ancak bu bilgiyi hayatına uygulamazsan, aslında bilgeliğin tam tersisin demektir. Bilgelik, özellikle de ruhsal bilgelik, sadece senin için neyin iyi olduğunu bilmek değil, bu bilgiyi günlük yaşamına uygulamaktır. Bunu yaptığın zaman gerçekten bilge olduğunu anlarsın. Ama ruhsal bilgeliği anlamak bazı rahatsız edici gerçekleri anlamakla birlikte gelir.

1. Kendini Bulmak Asla Kolay Değildir

Ruhsal bilgeliğin rahatsız edici bir gerçeği, kendini bulmak etrafında döner. Kendini bulmak, öğrenmeyi içerir. Her zaman etrafın başka insanlarla çevriliyse, bu gerçeği anlayamaz ve ruhsal amacını bulamazsın.

Kim olduğunu öğrenmenin önünde çok fazla engel var. Kendin hakkında bildiklerini başkalarının seni nasıl algıladığına dayandırabilirsin ve bu büyük etkileyecinin üstesinden gelmen gerekir. Kendini bulduğunda gerçekten rahatsız edicidir, çünkü çoğu zaman bunu yapmak için çevrendeki insanları ve bazı şeyleri kaybetmek zorunda kalırsın.

2. Kendi Acın Sırasında Acıyı Anlamak

Biri seni uyarmadan ve mantıklı bir sebep olmadan yere ittiğinde sinirlendin mi? Bu eylem sonucunda yaralandın mı?

Gezegendeki herkes bir anda acı hisseder. Herkes üzüntü ve kedere katlanır ve farklı tepki verirler. Zamanla öğrendim ki, birisi sana karşı acımasız olduğunda, bu her zaman onların kötü olduğu anlamına gelmez. Bazen başkalarının açtığı acı kendi acılarının bir üründür.

Senin için zor olabilecek manevi bir gerçek, haksızlığa uğradığında affetmeyi kullanmaktır. Ama eğer birinin acı çektiğini anlayabilirsen, sana karşı zulmüne verdiğin tepkiyi daha iyi kullanabilirsin. Bazen, affettiğini bile dile getirebilir ve zorluklarını öğrenmeye çalışabilirsin.

3.Kendini Kontrol Etmek

Ustalaşması en zor şeylerden biri kendini kontrol etmektir. Tıpkı başkalarının acısını tanımayı öğrendiğin gibi, onlara verdiğin tepkiyi kontrol etmeyi de öğrenmelisin. Deneme zamanlarında, özellikle de her şeyin aynı anda yanlış gittiği zamanlarda sakin kalmayı öğrenmelisin.

Duygularını kontrol edebilmek, negatif enerjileri başkalarına yaymaktan kaçınmanı sağlar. Enerji hem olumlu hem de olumsuz yönde çalışır. Daha yüksek yolu seçebilmek pozitif enerji yayar ve genel atmosferi iyileştirir.

4. Sadece Şu Anda Olmak

Sanırım şu anda olmak o kadar da zor gelmiyor, ama öyle. Kendini şu anda yaptıklarına adamak düşündüğünden daha zor.

Eğer bunu yapabiliyorsan, sadece bir fincan kahve içerken mevcut olsa bile, hayatı kaçırmaktan kaçınabilirsin. Anın tadını çıkarmalı, sıcak içeceğinin zengin ve acı tadını tatmalısın.

5. Acıyı Hissetmek

Acı hissederken ilk içgüdümüz ondan kaçmaktır. Fiziksel ya da zihinsel acı olsun, bunu mümkün olduğunca hissetmekten kaçınmaya çalışıyoruz. Ama bilgeliği gerçekten deneyimlemek için acı anlarda da bulunman gerekir.

Bir şey acıttığında, onu hissetmeli, incelemeli ve varlığından geçmesine izin vermelisin. Kalp kırılmasına neden olan her şeyle yüzleşmeli ve sonra bu duyguları işlemelisin.

Bir sonraki adım, acı geldikten sonra, nasıl iyileşeceğini öğrenmektir. Düzgün iyileşmek için önce acıyı hissetmeli ve iyileşmenin doğal olarak gelmesine izin vermelisin.

6. Kökler

Her sorun ve her durum temel bir kökten başlar. Ne yazık ki, zamanımızın çoğunu, ağrıyı hafifletme girişiminde semptomları azaltmak için harcıyoruz. Acıdan kaçınmak için olabildiğince çabuk durumdan uzaklaşıyoruz. Hızlı bir düzeltme ile acıdan kaçınırken, aslında gerçek çözüm sorunun asıl nedeninde yatıyor.

Cevapları ararken rahatsız edici gerçekler ortaya çıkar. Bu cevaplar bazen çocukluk sorunlarından veya köklerinden gelebilir. Bunlar derinlere inen köklerdir. Bu yüzden anlamak için analiz edilmeleri ve çözülmeleri gerekir. En ham biçimlerinden biride manevi bilgeliktir.

Yaşamın birçok alanında güce ihtiyacımız var ancak manevi bilgelik söz konusu olduğunda, bu tamamen farklı bir seviyedir. Bu gerçekler sert ve göz korkutucu görünse de, aydınlanmaya açılan kapılardır.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Endişelenme, bu bilinç seviyelerine ulaşmak zaman alır. Büyümeye hazır olduğunda her seferinde bir taneye yaklaşabilirsin. Bu arada, eğlen ve kim olduğunu öğrenerek başla. Zamanla, ne kadar başardığını ve ruhsal bilgeliğin hayatına nasıl bir iz bıraktığını anlayacaksın.