Ruhsal Olarak Gelişmenin ve İçinizdeki Enerjiyi Açığa Çıkarmanın 5 Yolu

Bu dünyadaki her şey ruhsal olarak büyümek, içsel ve saf benliğimizle daha fazla bağlantılı olmak kadar değerlidir.

Burada, sınırsız iç enerjinizi açığa çıkarmanın ve yeni manevi uyanış seviyelerine ulaşmanın beş yolundan bahsedeceğiz.

1.Günlük Spiritüel Kitaplar Okuyun

Spiritüel kitaplar, elinizde olan en iyi kaynaklardan biridir. Ruhsal yolculuğunuzda size rehberlik edecek kişisel bir akıl hocasına sahip olmak ve tavsiye almak istediğinizde her zaman mevcuttur. Böylelikle bilgelik ve saf bilincin tadına varabilirsiniz.

Eckhart Tolle’ın Şimdinin Gücü ve Michael Singer’in Özgür Ruh bu amaçlar için okuyabileceğiniz kitaplardır.

Sabah kalktıktan hemen sonra ve yatmadan önce okumaya çalışın. İlk yaptığınız şey buysa, güne temiz bir zihin ve serbest bırakılmış iç enerji ile başlayabilirsiniz.

2. Acıyı Bir Başlangıç ​​Noktası Olarak Kullanın

Acı çekmenin veya acının aydınlanmayan bir ruhun duygularını aşarak, ebedi varlık dünyasında iç huzurun güzelliğini deneyimlemesine yardımcı olabileceği iyi bilinmektedir.

Gelecek sefer yoğun bir acı duyuyorsanız, acıyı aşmak için meditasyon bilginizi kullanmaya hazır olun.

Örneğin, sevdiğiniz biri tarafından derinden incinmiş hissettiğinizde, acı çekmenin kim olduğunuzu değil, sadece bilincinizin ve farkındalığınızın sabitlendiği bir şey olduğunu anlamak için bir saniye ayırın.

O zaman aslında acının farkında olan bilinç olduğunuzu fark edin. Bununla birlikte, kendinize bunu söylemek için zihinsel bir ses kullanmamanız konusunda sizi uyarıyorum (düşünme). Bunun yerine, gözlem bilincinizin doğal benliğiyle farkına varmasına izin verin. Farkındalığınızdaki bu ani değişim, gerçek varlığınızı uyandıracaktır.

Yapabildiğiniz sürece, bilincinizin bunu gerçekleştirmesine izin verin. Böylece derin bir mutluluk durumunda olacaksınız.

3.Meditasyon Gruplarına Katılın

Düzenli olarak gerçekleşmesi için haftada bir kez toplantılara katılmaya çalışın.

Bu tür toplantılarda, başkalarının nasıl meditasyon yapmayı sevdiklerini öğrenmeye çalışın, zamanınızı orada kendi egzersizlerinizi yapma fırsatı olarak kullanın. Çevre genellikle odaklanmış meditasyona çok elverişlidir ve muhtemelen daha başarılı meditasyonlara sahip olacaksınız.

Ek olarak, toplantıdan önce iyi bir gece uykusu aldığınızdan emin olun, çünkü bu bir saatlik süren seanslar yorgun bir kişinin yorgunluktan uykuya dalmasını neden olabilir, bu da istediğiniz bir şey değildir.

4. Günlük Aktivitelerde Şu Anda Yaşamak

Günlük aktivitelerinizde, şu anda yaşamak için pratik yapma fırsatınız var.

Çoğumuz, yaptığımız işe dikkatimizi gönülden sarmak yerine zamanımızı başka bir şey hakkında düşünerek geçiriyoruz. Bu hafta sonra planlarımız veya çevremizdeki ilginç bir olay hakkında düşünüyoruz.

Bu, gezegendeki çoğu insan için doğal olsa da, bunun sizin için iyi olmadığını fark edin çünkü varlığınızın uykuda olmasına ve yerini zayıf, düzensiz bir zihinle değiştirmesine izin veriyorsunuz.

Bunun yerine, dikkatinizin yalnızca yaşadığınız deneyime odaklanmasına izin verin. Başka bir şey yapmayı arzulayan düşünceleriniz ve dürtüleriniz olmadığınızı farketmek için bu fırsatı kullanın.

Sadece yaptığınız şeyi kucaklayın ve gerçekliğin güzelliği ile barış halindeyken özgürlüğü hissedin.

5.Manevi Öğretmenlerin Konuşmalarını Dinleyin

Ruhsal olarak büyümek için en iyi kaynaklardan biri, manevi bireyleri dinlemektir. Dalai Lama’nın şefkat ve barışı tartıştığı birçok videosu var. Eckhart Tolle milyonlarca kişiye ulaşan zihni susturmakla ilgili videoları var. Alan Watts size ruhsal olarak ilham verebilecek birçok güçlü konuşmaya sahiptir

Egzersiz yaparken veya manuel işler yaparken, evren hakkındaki anlayışınızı ve ruhsal yönünüzü genişletmek için bu konuşmaları dinleyebilirsiniz.

Your Page Title

Bu önerilerden en az birini denediğinizden emin olun. Harekete geçmek, zaman içinde büyümenizi ve gelişmenizi sağlayacaktır. Umarım bu öneriler, gerçek benliğinizi daha derinden anlayabilmenizi ve içinizdeki varlığın güzelliğini takdir etmenizi sağlayacaktır.