Sürekli Pozitif Olmak Hakkında Bilmeniz Gereken 12 Sır

Göründüğü kadar zor değil!

Kabul edelim. Hayat karmaşık bir şeydir. Ve genellikle hoş olmayan durumlar bize olur. İki çıkış yolumuz var. Ya onlara yeniliriz ya da yükseliriz. Ancak, zorlukların üstesinden gelmemize izin vermezsek, mutlu bir gelecek için şansımızı kaçıracağız.

Öyleyse pozitif olalım mı? Söylemesi yapmaktan daha kolay. Bu 12 ipucu zor zamanlarınızda size yardımcı olacaktır:

1. Olumsuz Bir Durumda Bile Daima İyimser Bir Şeyler Bulmaya Çalışın.

Pozitiflik olumlu düşüncelerle başlar. Bu, kendi içindeki bir şeyi değiştirmenin en basit ama en etkili yollarından biridir. Belirli bir durumda neyin iyi olduğunu kendinize sorun. Size bir ders veya bir fırsat verdi mi? Bunlara odaklanın.

2. Olumlu Bir Atmosfer Yaratın.

Çevrenizde olumsuzluklara neden olan şeyleri bir düşünün. Tanıdıklar, arkadaşlar, sosyal ağlar veya medya? Biz çevremizi kendimiz seçeriz. Öyleyse sizinkini pozitif yapın.

3. Acele Etmeyin.

Modern insanlar hızlı bir şekilde her şeyi yapar: acele et, konuş ve hareket et. Bu nedenle, stresten daha çok acı çekerler ve onları çevreleyen şeylerin tadını çıkarmak için zamanları yoktur. Rahatlarsanız, düşünceleriniz daha olumlu olacaktır. Zor bir durumda bir çıkış yolu bulmak daha kolay olacaktır. Öyleyse durun ve yaşam hızınızı yavaşlatın.

4. Sorunlarınızı Abartmayın

Karamsar olmak çok kolaydır. Bundan kaçınmak için, kafanızda bu tür düşünceler göründüğünde aklınızı durdurmalısınız. Sorunu abartmayın ve daha küresel düşünmeyi öğrenin. Belki de sadece küçük bir şey için endişeleniyorsunuz? Zamanınızı boşa harcamayacağınız küçük şeyleri bırakmayı öğrenin.

5. Başkasının Hayatına Pozitiflik Ekleyin.

Karma yasası: evrene gönderdiğiniz şey size geri dönecektir. Başkalarına ne verdiğinize ve insanlarla nasıl ilişki kurduğunuza dikkat edin. İşte yapabilecekleriniz:

Bir arkadaşınıza sarılın. Kötü bir gün geçirmiş birine yardımcı olun. Sevdiğiniz kişiyle birlikte bir yolculuğa çıkın. Ailenizi arayın ve onları nasıl sevdiğinizi söyleyin.

Başkalarının mutluluğu sizi de mutlu edecektir.

6. Sağlıklı Bir Yaşam Sürün.

Kendinizi iyi hissetmediğinizde pozitif olmak zordur. Yaşam tarzınız ruh halinizi doğrudan etkiler. Kötü uyuduğunuzda sinirli olduğunuzu fark ettiniz mi? Öyleyse iyi uyuduğunuzdan, sağlıklı beslendiğinizden ve egzersiz yaptığınızdan emin olun.

7. Eleştiriyi Objektif Olarak Algılamayı Öğrenin.

İnsanların eleştiriden korkmaları gerçeği, hedeflerine ulaşmalarını engeller. Hiçbir şey yapmamayı ve kötü bir şey duymayı tercih ediyorlar. Ancak eleştiriyi, kendini geliştirmenin bir yolu olarak düşünün. Onu duyduğunuzda hemen cevap vermeyin. En azından birkaç derin nefes alın ve konuşmacının sözlerini düşünün. Belki de haklıdır? Tarafsız olmaya çalışın.

Eğer haksız yere eleştirildiğinizden eminseniz, bu kişiyle tartışma konusunda acele etmeyin. Çoğu zaman bu sizinle ilgili değildir, ama o kişi kendini iyi hissetmiyordur ya da bir problemi vardır. Alınmayın ve anlamaya çalışın. Huzurunuz her şeyden önce gelir. Kızgın olmayı bırakın ve eleştirilere hayırsever bir şekilde cevap vermeyi öğrenin.

8. Güne Olumlu Bir Şekilde Başlayın

Sabah yaklaşan günün tonunu ayarlar. Bu nedenle, doğru bir şekilde başlatmak çok önemlidir. Sabahları kafanız huzursuz düşüncelerle tıkanırsa, negatif hızla artacaktır. Sizi neşelendirecek şeyleri düşünün. Bir seçenek olarak: hoş bir müzik, meditasyon veya nefis bir kahvaltı.

9. Tüm Gün Boyunca Farkındalık Uygulayın.

Her zaman şu an etrafınızda olup bitenlere dikkat edin. Şu anın tadını çıkarın. Bu sayede, dikkatli bir şekilde pratik yapabilir ve günün geri kalanında olumlu bir etki yaratabilirsiniz.

10. Belirli Bir Problemde Faydaları Bulun.

Mükemmel günler diye bir şey yoktur. Her gün engellerle karşılaşıyoruz. Ancak, zihninizi eğitebilir ve iyi şeylere odaklanabilirsiniz. Bu şeyler küçük veya önemsiz görünse bile.

Evinizde pişirmek istediğiniz yiyecek yoksa, yeni bir tarif kullanmayı deneyin. Veya, trafikte kalmışsanız, en sevdiğiniz radyo istasyonunu dinlemenin keyfini çıkarabilirsiniz. Sonuç olarak problemi değil faydaları görüyoruz.

11. Kötü Durumlarda Komik Bir Şeyler Bulun.

Zor zamanlarda, bunun sonsuza dek sürmeyeceğini kendinize hatırlatın. Aynı zamanda mizah zorlukların üstesinden gelmeye yardımcı olur. Bazı başarısızlıklar hakkında bir şaka sizi neşelendirecek ve olanların olumlu tarafına odaklanmanıza yardımcı olacaktır.

12. Sorunları Fırsat Olarak Düşünün.

Bir iyimser, bir kötümserden farklı olarak, kaderi zorlamak için bir engel olarak algılar. Ve o alır! Örneğin, kötü bir patronunuz var. Sizi nasıl daha iyi hale getireceğini düşünün:

Nasıl çalışmanız gerekmediğini anlayacak ve hatalarından daha verimli bir çalışan olmayı öğreneceksiniz (veya belki kendiniz bir patron olacaksınız!).

Farklı insanlara bir yaklaşım bulmayı öğreneceksiniz (hoş olmayanlar bile). Ve bu yararlı bir beceri!

Hiçbir şey sizin için korkutucu olmayacak.

Your Page Title

Hepimiz olumlu insanlar olma yeteneğine sahibiz. Ancak, olumlu düşüncelere inanmaya başlamanız ve her gün iyimserlik uygulamanız gerekir.