Kendi Karmanızı Temizlemenin 3 Yolu

Kötü işler, şimdiki ve gelecekteki yaşamlarımızı olumsuz yönde etkiler. Her zaman karmayı temizleyebilir ve kaderinizi değiştirebilirsiniz. Bazı insanlar bunu yapmak için biraz daha çabaya, bazıları ise biraz daha azına ihtiyaç duyar.

Bu dünyada herkes kendi sorunları ve sıkıntılarıyla yaşıyor. Bu sorunların çoğunu kendimiz için yaratıyoruz, diğerleri kötü karmanın sonuçları. Sanskritçe’den “karma”, “kader” anlamına gelir. Doğu felsefesi, geçmiş yaşamlarımızın bile faydalarından yararlanabileceğimizi söylüyor. Sadece bu borçları çözdükten sonra kendimize başarı sağlayabiliriz. Bu borçların tamamını doğum tarihine göre öğrenebilirsiniz.

İyi Şeyler Yapın

Doğu öğretilerine göre, hiçbir şey karmamızı iyi eylemlerden daha iyi temizleyemez. Bu alandaki pek çok uzman, bir iyiliğin iki iyi işi hesaba katması gerektiğini söylüyor. Derhal, iyi şeylerin kümülatif bir etkiye sahip olmadığı anlaşılmalıdır. Kötü bir şeyi görmezden gelemezsiniz, bu yüzden «iyi bir şey yapacağım, böylece cezasız bir şekilde kötü bir şey yapacağım» gibi bir pozisyon işe yaramaz.

İyi işler karmayı temizler, ama tamamen değil. Geçmiş hayattan beri bizimle kalan karmik borçlar var. Onlarla başa çıkmak, mevcut hayatta ortaya çıkan borçlardan çok daha zordur.

İyi işlerin daima yürekten gelmesini sağlamak için çaba gösterin. Bir insanı mutluluğa ve aydınlanmaya götüren onlardır. Kötü eylemleri tamamen ortadan kaldırmak daha iyidir. Bu durumda karma iyi olacak, çünkü iş, finans, aşk ve sağlık alanında iyi şanslar olacak.

Manevi Uygulamalar

Karmayı temizlemek için meditasyonlar ve güçlü mantralar var. Bütün bunların ruhumuz üzerinde olumlu bir etkisi var. Eğer bir kişi hatalarını kabul ederse ve içtenlikle tekrar etmeme konusunda emin olmaya çalışırsa, affedilmeyi hakettiğine inanılır. İçtenlikle kendini geliştirmek isteyen bir insan, affedilmeyi hak ediyordur.

Herhangi Bir Şeyden Kaçınmak

Bir insan kendini özellikle sınayarak, hayatını biraz daha zorlaştırıyorsa, bunun karma üzerinde olumlu bir etkisi olur.

En iyisi geçici olarak en çok neyi sevdiğimizi bıraktığımız zamandır. Herhangi bir yoksunluk, hatta kısa olsa bile, faydalı olabilir. Düşüncelerin düzenlenmesine yardımcı olur, ama başkalarına acı çektirmemeli veya fiziksel rahatsızlıklara yol açmamalıdır.

Your Page Title

Karma’nın ana yasası, daha sonra bize geri dönmesi için iyi şeyler yapmanız gerektiğini söylüyor. Kötü işlere gelince, sonuçları da herkesi küçükten büyüğe doğru ele geçiriyor. Karmik yasalardan saklanmak işe yaramaz, bu yüzden insanlara yardım etmeyi denemelisiniz, bazı yanlış şeyler yaptıkları için onları affedin, ayrıca kızgınlık ve öfkeden kurtulun.