Taç Çakran Neden Engellenir ve Nasıl İyileştirilir

Taç çakra, sistemimizin yedinci çakrasıdır ve başın tepesinde bulunur. Konumu nedeniyle, genellikle beynin ve sinir sisteminin işlevleriyle ilişkilidir.

Taç çakrası diğer tüm enerji merkezlerini koordine eder. Tüm çakraların ve meridyenlerin yöneticisidir. Bu nedenle, ilişkili olduğu renk, genellikle mor bir arka plan üzerinde temsil edilen parlak beyaz, gümüş ve altındır. Bu enerjiyle ilgili tutum ve duygular haysiyet, şifa, benlik saygısı, maneviyat ve yüksek bilinçtir.

Taç çakrası açıldığında, kutupları ve bunların ötesindeki gerçekliği (örneğin iyi / kötü, doğru / yanlış, vb.) Görme yeteneği kazanırız.) ve bizi çevreleyen her şeyin potansiyelini tanırız.

Taç çakra daha fazla açıldıkça, daha yansıtıcı, manevi ve ruhlarımızın ihtiyaçlarına bağlı hale geliyoruz. Dahası, diğer insanların duygularına daha duyarlıyız ve durumlara üstün bir anlayışla yaklaşacağız. Böylece yaşam boyunca yaşanan zorluklardan kaynaklanan bilgeliğe kısa sürede ulaşırız.

Taç Çakrası Kapalıyken Nasıl Tezahür Eder?

Fizyolojik açıdan bakıldığında, tıkalı bir Taç çakra baş ağrısı, migren, zayıf hafıza, sinir sistemi dengesizlikleri, zayıf koordinasyon, yorgunluk, düşük görme ve boğaz ağrısı veya kulak karıncalanması ile kendini gösterir. Bununla birlikte, bazı durumlarda, bu semptomların diğer faktörlerden kaynaklanabileceğini ve her zaman işlevsiz bir taç çakranın etkisi olmadığını hatırlamak önemlidir.

Öte yandan, kişinin hayatının duygusal yönü de kusurlu bir taç çakrasından derinden etkilenir. Belirtileri herhangi bir nedeni, başkalarının fikirlerini reddetme iletişim ve inatçı arzu eksikliği olmadan üzüntü ya da anksiyete atakları vardır.

Dahası, bir kişi sevdiklerinin hayatlarına karışmaz ve çoğu zaman işlerin kontrol ve yön olmadan yapıldığı kendi hayatlarının izleyicisi olduğunu hisseder. Bunlar genellikle izolasyona ve ruhsal kopukluk hissine yol açar.

Taç Çakrasını Engelleyen Nedir?

1. Sığ İlişkiler

Sosyal olarak yalıtılmış olma korkusu, çoğumuzu yaşamlarımızda ruhsal gelişimimiz için yararlı olmayabilecek insanları kabul etmeye itiyor. Böylece standartlarımızı düşürür ve hayata bakış açımızı değiştiririz. Sonuç olarak, çevremizdeki insanlarla bağlantıyı sürdürmek için kişiliğimize uymayan davranışlara tolerans gösteririz.

Bu değişmeli. Seni duygusal olarak tükenmiş bırakan bencil ve zehirli insanlarla çevriliysen, ruhsal gelişimine engel olmaları daha olasıdır.

2. Değişim Korkusu

Değişim, meydan okumaya ve konfor bölgesinden bir adım atmaya eşittir. Süreç rahatsızlığa veya korkuya neden olsa da engellerimize meydan okuyor ve büyümemizi destekliyor.

Seni endişelendiren ne olursa olsun, evrimleşmene ve korkunun üstesinden gelmene yardımcı olacak yollar keşfetmelisin.

3. Bastırılmış Duygular

Modern toplum, zorluklarla karşı karşıya kalırken veya farklı karakterdeki insanlarla uğraşırken bizi olumlu bir düşünce ve yaklaşım benimsemeye motive etmeye devam ediyor. Bu, dengeli bir ruhsal enerjinin korunmasında son derece önemli olmasına rağmen, üzüntü ve öfkenin de normal duygular olduğunu sık sık unutuyoruz.

Çoğu zaman aşırı eleştirel olmanın ya da olumsuz açıklamalar yapmanın, sınırlı bir anlayışa sahip sorunlu bir ruhun belirtileri olduğunu düşünmeye eğilimliyiz. Gerçekte, duyguları bastırmanın duygusal ve zihinsel refahın üzerinde ciddi etkileri olabilir, bu seni depresyonda, kızgın ve mutsuz bırakabilir.

4. EGO

Ruhumuz, amacına hizmet etmek, sevgi, özen ve nezaket vermek isteyen, yerine getirilmesi için sürekli bir arayış içindedir.

Öte yandan, egomuz lüks, sosyal onaylama, kişisel tarz veya dikkat gibi dünyevi koşullar ve ödüller için çaba gösterir. Bu materyalist ve bencil meselelerle dolu bir hayat bize sadece geçici bir rahatlama sağlıyor. Ruhumuzun ihtiyaçlarını ifade etme veya amacını yerine getirme arzusunu görmezden gelir ve engelleriz.

Taç Çakrası Nasıl İyileştirilir?

Artık hangi engellerin taç çakranın düzgün çalışmasını engelleyebileceğini biliyoruz. Ruhsal enerjimizi iyileştirmek için atmamız gereken adımları keşfedelim:

1. Kendinle Yeniden Bağlantı Kur

Hayatında neye ihtiyacın olduğunu tanımla, ruhunun ihtiyaçlarını dinle ve sezgin sana rehberlik edecektir. Ancak iç sesini daha net duymak için etrafındaki tüm olumsuzlukları ortadan kaldırmalısın. Toksik ilişkilerden, stresli kariyerlerden, söylenmemiş düşüncelerden veya bastırılmış duygulardan kaynaklanıyor olabilir. Başka bir seçenek, harika şifa yöntemleri olabileceğinden hobilerine odaklanmak olacaktır.

2. Kendini Güzellikle Kuşat

Müzik, doğa ya da sanat olsun, bugün yaşadığımız materyalist dünyayı yansıtmayan nesnelerle ruhunu beslemelisin.

Doğada daha uzun yürüyüşler yap ya da sana huzur veren ve kendinle yeniden bağlantı kurmana yardımcı olan klasik müzikler dinle.

3. Nazik Eylemler Yap

Bilimsel olarak konuşursak, araştırmacılar rastgele nezaket eylemleri yapan insanların % 95’inin kendileriyle daha mutlu ve yaşam hakkında daha iyimser hissettiklerini bulmuşlardır. Dahası, aynı zamanda daha düşük bir tansiyona ve daha az kaygıya sahipler! Neden bu? Birbirimize sahip çıkmak için yaratıldık ve başkalarının mutsuzluğu bizim mutsuzluğumuz olur.

4.Meditasyon Yap

Ruhsal bir çakradan bahsettiğimiz için, belki de enerjisini dengelemenin en etkili yolu dua etmek veya meditasyon yapmaktır.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Sonunda, ruhumuzun amacı Daha Yüksek Enerjiye bağlı kalmaktır. Bunu, yansıtıcı düşünme, yoga veya reiki gibi meditasyon yoluyla gerçekleştirebiliriz.