Bilimsel Bir Araştırma, İnsan Beyninin Geleceği Görebildiğini Ortaya Koyuyor

Geleceği görmek için bir kristal top satın almaya gerek yok, beyniniz bilim adamlarına göre yakın geleceği görebilir.

Sinirbilimciler tarafından Glasgow Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, beynimizin yakın geleceği tahmin edebildiğini, gerçekliğin ve gözlemlenen nesnelerin tahmine dayalı analizini kullanabildiğini belirtti.

Gözlerin çevreyi saniyede dört kez sıklıkta gözlemlemek için hareket etmesi ve beynin sağlanan bilgiyi işlemesi için bunu yapmaları gerekir.

Bilim adamları beynimizin benzer hatıralara ve durumlara dayanarak öngörücü modeller oluşturduğunu belirlemeyi başardılar.

Bu nedenle, görsel bilgilerin işlenmesinden sorumlu bölge olan beyin korteksinde üretilen bilgiler, yakın gelecekte olayları tahmin etmemize olanak sağlar.

Bilimsel Raporlar’da yayınlanmış olan araştırmada uzmanlar, beynimizde “gördüğümüzde” tam olarak ne olduğunu anlamak için fonksiyonel manyetik rezonans görüntüleme (fMRI) ve optik illüzyonlardan faydalandılar.

Bilim adamları, beynimizin gözlere bilgi aktardığı nörolojik süreç olan beyin geri besleme girişini analiz etti.

Uzmanlar beynimizin benzer eylemlerin hatıralarını temel alarak tahminler yarattığını buldu.

Gözlerden görsel bilgi alındı ??ve beyindeki görsel sistem tarafından işlendi. Görsel bilgi “feedforward” girişi diyoruz. Aynı zamanda beyin görsel sisteme de bilgi gönderir, bu bilgiye “geri bildirim” denir.

“Geribildirim bilgisi, benzer algısal olayların anılarına dayanan beklentileri kullanarak ileriye dönük girdi algımızı etkiler. Feedforward ve geri bildirim bilgileri, her gün algıladığımız görsel sahneleri üretmek için birbirleriyle etkileşime giriyor ”dedi.

Your Page Title (#satışortaklığı)

“V1’e öngörülü geribildirim, duyusal girdiyle dinamik olarak güncellenir” çalışması, Biyoteknoloji ve Biyolojik Bilimler Araştırma Konseyi ve İnsan Beyin Projesi hibesi ile finanse edildi.