Anksiyete Ve Korkudan Kurtulmak İçin Kök Çakranızı Temizleyin

Omurga dibinde, pelvik tabanda ve ilk üç omurda yer alan kök çakrası, bu dünyevi yolculuktaki emniyet anlayışınızdan sorumludur.

Muladhara kelimesi Sanskritçe de iki kelimeye ayrılır: Mula “kök” anlamına gelir Adhara ise “destek” veya “temel” anlamına gelir.

Kök çakranızı temizlemek, dengelemek ve açmak, “kavramanızı kaybediyor” gibi hissettiğinizde ayaklarınızı altını almanıza yardımcı olabilir. Rahatlamanıza, daha sakin ve daha güvende hissetmenize ve korkuları bırakmanıza yardımcı olabilir. Gerçekte evrende olduğunuza ve her şeyin temelde sizin için uygun olacağına dair bir his edinmenize yardımcı olabilir.

Bu iyi bir duygu! Kendinizi güvende hissettiğinizde, dikkatinizi daha ilginç şeylere dönüştürebilirsiniz – ilişkiler, sanat, kariyer, öğrenme, manevi gelişim, kaya tırmanışı gibi olasılıklar sonsuzdur!

Kök çakranızı iyileştirmek için eğitimli bir enerji şifacı olmanıza gerek yok. Kök çakranıza “uyum” sağlayabilmeniz için bu basit uygulamaları yapabilirsiniz.

Kök Çakra Nedir?

Muladhara veya kök çakrası, omurganın tabanında bulunur. Anahtar kelimesi “hayatta kalma” dır. Fiziksel benlik, kendini koruma, hayatta kalma içgüdüsü, bedenlerimizle ve dünyayla olan bağlantımız, güvenlik ve dünyaya ait olma duygumuzla ilgilidir. İlgili rengi kırmızıdır ve ilgili elementi topraktır.

Kök Çakranız Sağlıklı mı?

Kök çakrasına sahip birisinin dünyada genellikle temel bir güvenlik ve emniyet anlayışı olacaktır. “Sağduyu” ile iyi bir şekilde topraklanacaklar. Yaşamlarının pratik tarafı genellikle sorunsuz çalışacaktır. İhtiyaçlarını karşılayacak kadar maddi kaynağa sahip olma (veya elde edebilme) anlayışına sahip olacaklardır. Muhtemelen kendi bedenleri ve yaşamları ile oldukça rahat olacaklar. Her zaman olmasa da, sağlıklı kemikler, ayaklar, bacaklar, kolon ve adrenal bezleri ile nispeten sağlıklı bir fiziksel vücuda sahip olacaklar. Bağırsakları iyi işlev görür ve ağırlıkları sağlıklı bir aralıkta olur.

Kök Çakranızı Temizlemenin, Açmanın ve Dengelemenin 5 Yolu

1.Yürümek, özellikle de doğada çıplak ayakla yürümek.

2.Dikkatlice sağlıklı yiyecekler yiyin, özellikle kök sebzeler veya sağlıklı “rahat yiyecekler”

3.Hayatınızda ve evinizde sağlıklı bir düzen oluşturun. Dağınıklıktan kurtulun.

4.“Ben güvendeyim.” gibi onaylamaları tekrarlayın. “Evren iyi bir yer.” “Her şey yoluna girecek.” “Her şey yolunda gibi.

Your Page Title

5.Sedir, karanfil veya paçuli esansiyel yağları gibi hoş, dünyevi kokularla kendinizi kuşatın.