Hayatınıza İyi Şansı Çekmek İçin Kullanabileceğiniz 10 Kelime

Yaşam sevincini kazanmak, problemlerden kurtulmak ve başarılı olmak için çok büyük bir çaba harcamanıza gerek yok.

Önemli olan gücünüze inanmak ve kendinize olumlu bir tutum vermektir. Bunlar kelimelerin gücüyle yapılabilir.

Eski zamanlarda bile insanlar, mahkumiyetle telaffuz edilen ve birçok kez tekrarlanan kelimelerin, bir insanın hayatı ve kaderi üzerinde güçlü bir etki yaratabildiğini anladılar. Kesin olarak olumsuz bir anlamı olan kelimelerin sık kullanılmasının, sorunların şiddetlenmesine yol açtığı ve aksine, konuşmadaki “pozitif” kelimelerin baskınlığının, insana en zor yaşam koşullarından çıkıp şans tanıdığı bir güç verdiği fark edildi. Bilge atalarımız bu gözlemi komploları gerçekten etkili kılmak için kullandılar ve modern psikologlar söylediklerimizle benlik ve şans duygumuz arasındaki bağlantıyı doğruladılar. Gerçek şu ki, bizim tarafımızdan sıkça telaffuz edilen kelimelerin bilinçaltına bırakılması ve genel olarak davranışlarımızı ve yaşamımızı etkileyen bedenin özel bir reaksiyonuna neden olmasıdır. Bu nedenle, eğer problemler size huzur vermezse, en sık hangi kelimeleri söylediğinizi düşünmenin zamanı gelmiştir. İşte sorunlardan kurtulmak ve iyi şansı çekmek için 10 kelimelik bir liste.

1.İyi Şans; Bu kelimeyi kullanırken kendinden emin olunmalı ve sadece olumlu bir tutum sergilenmelidir. “İyi şans gülümsedi”. demek yerine, “Şansın bugün bana gülümseyeceğine inanıyorum” deyin.

2.Mutluluk; Mutluluk, hedeflediğiniz şeydir. Her gün kendinize bu hedefi hatırlatın ve geleceğe güvenle bakın: “Mutluluğumu kesinlikle başaracağım.” Bu kelimeyi tekrarlayarak, hedefinizi size daha da yaklaştırıyorsunuz ve bir süre sonra gerçekten mutlu bir insan gibi hissedeceksiniz.

3.Aşk; Kendini ve çevremizdeki dünyayı sevebilme yeteneği iyi şansın garantisidir. Sevdiklerinize duygularınız hakkında bilgi verin ve dünyaya olan sevginizi itiraf etmekten çekinmeyin. Şu cümleyi sürekli olarak söyleyin “Bu dünyayı, güzelliği ve benden önce açtığı olanaklar için seviyorum.” Ve dünya bunun karşılığında size cevap vermeye hazır olacaktır.

4.Refah; Bu kelimeyi sık sık kullanıyorsanız, ve özellikle başkalarına iyi olmak istiyorsanız, gerçekten yaşamın faydalarını almaya başlayacak ve kendinize iyi şanslar getireceksiniz.

5.Teşekkürler; Bu kelimeyi hayatınızda sürekli olarak kullanırsanız, “iyi şans” kombinasyonunu elde edersiniz. Zenginlik, karşılığında hiçbir şey vermeden ancak alabileceklerine sırtını dönüyor. Bu nedenle, başarınız için teşekkür edin.

6.Başarı; Tüm girişimlerinizin başarı ile taçlandırıldığı, bu kelimeyi sık sık telaffuz edin. Bu şekilde kendinizi iyi şans için programlayacak ve istediğinizi elde edeceksiniz.

7.Güven; Güven, şanslı insanların temel duygularından biridir. Kendinize inanıyorsanız şans her zaman yanınızda olacak. Bu kelimenin sık sık tekrarlanması, ilk başta şüpheleriniz olsa bile, kendinizi yeteneklerinizden emin hissetmenize, kendi inancınızı ikna etmenize yardımcıolacaktır. Koşulların başarılı bir şekilde gelişmesi için hayata güvenmeniz gerekir. Sizin için önemli bir iş öncesi, genellikle güvenle konuşun: “Yaşamla ilgili kendime güvenim var. Yaşam koşullarının benim lehime olacağını biliyorum.

9.Sağlık; Başarının anahtarı fiziksel ve zihinsel sağlıktır. Olumsuz sözler, hastalık tartışmaları ve sürekli iyilik halindeki şikayetler sadece problemleri değil, aynı zamanda bedenin durumunu da kötüleştirir. Ancak pozitif kombinasyonlardaki “sağlık” sözcüğü, her zaman kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

10.Umut; Umut, bir kişinin bir güce katlanmasına ve en zor durumlarda bile devam etmesine neden olur. “En iyisini umuyorum” deyin ve iyi şans kesinlikle sizi duyacak ve umudu haklı çıkartacaktır.

Your Page Title

Doğru kelimeleri kullanarak hayatınızı daha iyi hale getirin. Mutluluk her zaman sizin ellerinizdedir.