Bu 32 Özelliğin Çoğu Sizde Varsa, Kendinizi Empat Olarak Görün

Empatlar, insanların vücut dilini, ses tonunu, beden hareketlerini, konuşurken seçtikleri ve kaçındıkları kelimeleri, yürüttükleri mantığı okuyabilen kişilerdir. Hayatlarını başka şeylerden çok, neyin nasıl “hissettirdiğine” bakarak yaşarlar. Başkalarının duygularını kendilerininmiş gibi almaya eğilimlidirler.

Empatlar, bu gezegendeki en önemli insanlardan bazılarıdır. Kendi yeteneklerinin farkında değil iken başkalarına yardım etmek için buraya yerleştirildiler.

Bir empat olmak ilk başta oldukça zor hissettirse de, yeteneğinizi gerçekten kullanmayı ne kadar çok öğrenirseniz o kadar iyi şeyler olur. Kendinizi anlamak, olmanız gereken yere sizi yerleştirebilecek çok güçlü bir araçtır. Empat olduğunuzu düşünüyorsanız, o zaman işaretler kendilerini oldukça bilinen hale getirecektir.

Bu videoda empat olduğunuzu gösteren 32 işaretten bahsedeceğim. Eğer bu özellikler sizde ve yaşamınızda mevcutsa, belki de yeteneğiniz hakkında daha fazla şey öğrenmenizi ve empatların dünyasını daha iyi anlamanızı sağlayacaktır.

1.Tartışmaktan veya başkalarıyla savaşmaktan hoşlanmazsınız.

Siz kavga etmeyi veya tartışmayı seven biri değilsiniz. Çoğu insandan çok daha fazla çekingensiniz. Başkalarının yaptığı gibi çatışmalara katılmazsınız. Bir şeyleri konuşarak çözmeye çalışırsınız.

2. Yalnız Kalmayı Çok Seviyorsunuz

Kendinizi tükenmiş hissettiğiniz zaman, kendinizle vakit geçirmek tükenmişlikle başa çıkmanın tek yoludur. Yalnız vakit geçirmediğiniz zaman kendinizi şarj edemezsiniz. Bu durum, birçok insanın sizin hakkınızda garip buldukları bir şeydir.

3. Bazen bir şeyler hissediyorsunuz

Çok sezgisel bir insansınız. Sezgileriniz size başkalarının sezgilerinden çok daha fazlasını söyler. Bazı zamanlar kimsenin hissedemediği şeyleri hissediyorsunuz.

4. Başkaları tarafından kuşatıldığınızda kendinizi yorgun hissedersiniz.

Etrafınız insanlarla çevrili olmaya başladığında kendinizi çok yorgun hissedersiniz.Çünkü insanlar sizden pozitif enerjinizini alıyorlar. Empatlar, enerji vampirleri için en yaygın hedeflerden biridir.

5. Harika bir problem çözücüsünüz.

Bir sorun olduğunda neredeyse her zaman bir çözüm bulmayı başarırsınız. Çoğu insanın aksine, kendinizi bu durumlardan çıkarabilir ve daha iyi bir görünüm elde edebilirsiniz.

6. Hayvanlar size çekilmiş gibi görünüyor.

Sıcak auranız nedeniyle hayvanlar size çekilir. Sizin yanınızda güvende olduklarını ve onlara zarar vermeyeceğinizi bilirler.

7. Birçok kişinin tavsiye için geldiği kişi sizsiniz.

Her yerden insanlar, tavsiye istemek için sizin yanınıza geliyorlar. Arkadaşlarınız başkasının yanına gitmeden önce size geliyor, çünkü onlara duymaları gerekenleri söyleyeceğinizi biliyorlar.

Elbette, başkalarının söylemesi gereken şeyleri duymak eğlenceli olabilir, ancak günün sonunda hiçbir şeyi saklamayacağınızı biliyorlar.

8. Rüyalarınız her zaman çok canlı.

Sezginiz nedeniyle en canlı rüyalardan bazılarına sahipsiniz. Rüyalarınız aracılığıyla çeşitli mesajları alabilirsiniz. Uyurken gördüğünüz rüyalara daha dikkat edin size bir mesaj iletiliyor olabilir.

9. Halka açık kalabalık yerlerde olmaktan hoşlanmıyorsunuz.

Empatlar, kalabalık yerlerde olmaktan hoşlanmazlar. Çünkü ne kadar çok insan varsa o kadar çok enerji onlara akın eder. Bu enerjiler belli bir mesafeden bile hissedilir, bu yüzden başkalarının enerjileriyle çok fazla başa çıkamazsınız.

11. ‘Aura’ları nedeniyle belirli öğelere çekilmiş hissediyorsunuz.

Bazen, onlara sahip olmanız gerekiyormuş gibi hissettiren şeyler bulursunuz. Bu onlara bağlı olan enerjilerden kaynaklanıyor. Bu dünyadaki her şeyin bir aurası vardır ve bazen bir şeyin aurası sizi arayabilir.

12. Tanımadığınız insanlar bile size açılma eğilimindedir.

Yabancılar sanki sizinle konuşmak için uzun yollardan gelmiş gibi görünüyor. Yeni tanıştığınız kişiler size açılabilir ve dertlerini söyleyebilir. Çünkü siz çok kibar ve nazik bir insansınız. Enerjiniz diğer insanları size doğru çekiyor.

13. Barışı korumakta gerçekten iyisiniz.

Kavga eden insanlar varken, hemen hemen her zaman işleri sakinleştiren kişisiniz. Neredeyse her türlü durumu halledebilirsiniz ve sorunuları çözmede mükemmelsiniz. Bu bazen can sıkıcı olsa da, size en yakın kişilerin hayatlarında büyük bir fark yaratıyor.

14. Başkalarının size açıldıkları şekilde siz başkalarına açılmıyorsunuz.

Sorunlarınız hakkında konuşacak türden bir kişi değilsiniz. Diğer insanlar size gelir, ancak siz gidebileceğiniz herhangi bir kişiye sahip olduğunuzu hissetmezsiniz. Sürekli olarak kendinizi serbest bırakmanın hiç bir yolu yokmuş gibi düşünürsünüz.

15. Başka biri kendini kötü hissettiğinde, kendinizi kötü hissedersiniz.

Başkalarının duygularından büyük ölçüde etkilenirsiniz. Birisi üzgün olduğunda sizde üzülürsünüz. Başkalarının duygularını, başka hiç kimsenin anlayamayacağı düzeyde hissedebilirsiniz.

16. Siz gerçek bir arayıcısınız.

Gerçeği her şeyden önce ararsınız. Bir yalanı asla kabul etmezsiniz ve yalan söylenildiğini anında anlarsınız.

17. Geri çekilmeyi sevmiyorsunuz.

Siz biraz özgür bir ruhsunuz. Geri tutulmayı sevmiyorsunuz ve nereye gitmeniz gerektiğinden eminsiniz. Başkalarının sizi geri tutmasına izin verirken, tutulması gereken sınırları biliyorsunuz.

18. Yanınızda olmadıkları zamanlarda bile diğer insanların sorunları hakkında strese girme eğilimindesiniz

Diğer insanların yakınınızda olmadıkları zamanlarda bile karşılaştıkları problemleri hissedebilirsiniz. Bu sizin için büyük bir sorundur ve çoğu zaman bunu fark edemezsiniz.

19. “Hayır” derken bazen çok fazla mücadele ediyorsunuz.

‘Hayır ‘ demek önemlidir ve bazen yapılmalıdır, ancak bununla mücadele edersiniz. Bu, tüm empatların üstesinden gelmesi gereken bir şeydir. Zor olsa da, her zaman evet demek bir baş ağrısıdır.

20. İlişkilerde olması gerekenden çok daha fazlasını yaparsınız.

Biriyle birlikteyken, olması gerekenden çok daha fazlasını yaparsınız. İşlerin o kadar iyi gitmesini istiyorsunuz ki, parçaları bile birleşmeye zorlayabilirsiniz. Asla Kolayca pes edecek türden biri değilsiniz.

21. Dramadan uzak kalmak için elinizden geleni yapıyorsunuz.

Dramayı sevmiyorsunuz ve bundan kaçınmak için elinizden geleni yapıyorsunuz. İşlerin bu anlamda pürüz alması durumunda, dedikodu yapanların ve bağları koparanların yakınlaşmasına izin vermezsiniz. Bu sizin ödün verebileceğiniz bir durum değil.

22. Televizyonda veya sosyal medyada şiddet içeren şeyler görmekten hoşlanmıyorsunuz.

Ekranda şiddet içerikli bir şeyler gördüğünüzde sinirleniyorsunuz. İnsanların veya hayvanların içlerinden geçtiği acıyı hissedebilir ve buna dayanamazsınız. Bu yüzden kendinize çoğu kişiden daha fazla yapışma eğilimindesiniz.

23. Düzeltilmesi gereken insanları kendinize çekiyorsunuz.’

Etrafınızdaki insanların çoğu sizin yanınızda olmak istiyor. Size ihtiyacı olan insanları hayatınıza çekiyorsunuz. Sürekli başkalarının hayatları üzerinde çalışıyorsunuz.

24. Çok kolay affedersiniz.

Birisi sizi üzdüğünde ve kırdığında affetmek için çok hızlısınız. İnsanların size tekrar tekrar zarar vermesine izin veriyorsunuz. Birisi ‘üzgünüm’ dediğinde, hiçbir şey olmamış gibi davranıyorsunuz. Bağları kesmek size hiç uygun değil

25. Her zaman ihtiyacı olanlara yardım etmeye hazırsınız.

Diğer insanlara yardım etmek için her zaman oradasınız. Birisi ihtiyaç duyuyorsa ve yardım sunabiliyorsanız, bunu yapmaktan memnuniyet duyarsınız. Herkese yardım edersiniz kimseyi geri çevirmezsiniz.

26. Diğer insanlardan daha yeteneklisiniz

Bir şeyler oluşturmak ve sanat yapmak için çok zaman harcıyorsunuz. Geleneksel sanat türlerini sevmeseniz de, sizin ortaya çıkardığınız şeyler aynı derecede muhteşem. Farkında bile değilsiniz ama yetenekleriniz var.

27. Doğada vakit geçirmek, en sevdiğiniz şeylerden biridir.

Doğaya çekilirsiniz. Doğada olmak size gerçekten özgürce nefes alma şansını veriyor. Doğa ile birlikteyken gerçekten özgür olduğunuzu hissediyorsunuz.

28. Sizin suçunuz olmayan şeyler için sorumluluk kabul ediyorsunuz.

İnsanların omuzlarınıza çok fazla yük koymasına izin veriyorsunuz. Yapmamanız gereken şeylerin hatasını kabul edersiniz ve kendinizi suçlu durumuna sokarsınız. Bundan daha güçlü olmayı öğrenmeniz gerek.

29. Ya gerçekten birinden hoşlanıyorsunuz ya da hoşlanmıyorsunuz.

Birisi hakkında ilk izleniminizle ya o kişiden hoşlanırsınız ya da hoşlanmazsınız sizin için başka bir seçenek yoktur. Kararınızı verdikten sonra daha derin bir düzeyde düşünmüyorsunuz.

30. Yalanları ortaya çıkarmak için hızlısınız.

Çünkü siz gerçeğe odaklısınız, yalanları farketmek için hızlısınız. Birisi yalan söylediğinde, enerjik değişimin üstesinden gelebilirsiniz. Sizin yanınızda kimse yalan söyleyemez.

31. Dünyayı her zaman daha iyi bir yer haline getirmeye çalışıyorsunuz.

Her zaman başarılı olmayabilir, ancak her zaman bu gezegene yardım etmek için elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırsınız. İyi vakit geçiren, kibar ve şefkatlisiniz. Hayatınızdaki insanlar kalbinizin ne kadar sıcak olduğunu söyleyebilir.

Your Page Title

32. Sık sık kendi ihtiyaçlarınızın önemini unutursunuz.

Başkalarının ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarınızın önüne koyma eğilimindesiniz. İnsanların sizden faydalanmalarına izin verirsiniz ve her zaman gerekenden daha fazlasını gerçekleştirirsiniz. Biraz zaman alabilir, ancak sonunda öz bakımın ne kadar önemli olduğunu öğreneceksiniz.