Epifiz Beziniz Ne Kadar Aktif ? Aşırı Aktif Epifiz Bezini Hafifletmek İçin Yapabilecekleriniz

Maneviyat yolunda ilerlemek, sezgilerinizde ve gelişimde çok fazla çalışma gerektirecektir. Sezgilerimize bağlı kalmak, daha iyi kararlar vermemize yardımcı olur ve bu gezegende sahip olduğumuz amaç ile uyumlu olmamızı sağlar.

Ne yazık ki, üçüncü gözünüzü geliştirmeye çalışırken, birçok insan ortak bir hata yapar. Sezgisel merkezlerini – epifiz bezini aşırı uyarırlar – ve uygun bir enerji akışına izin vermezler.

Tüm çakralarınıza aynı miktarda dikkat etmek çok önemlidir, eğer çok fazla psişik geliştirme egzersizleri yapıyorsanız, çakralarınızı aşırı uyarma riskiyle karşı karşıya kalırsınız, ama çoğunlukla da üçüncü gözünüzü.

Vücudunuzdaki dengesiz enerji akışı birçok şekilde kendini gösterir, bu nedenle onları tanımlamanıza yardımcı olmak için size aşırı aktif epifiz bezinin en sık görülen ve kolay anlaşılır semptomlarından bahsedeceğiz.

1.Odaklanmak ve konsantre olmak için zorluk yaşarsınız.
2.Sersemlik, baş ağrısı ve baş dönmesi
3.Artan göz basıncı, ışığa duyarlılık ve bulanık görüş.
4.Uyuma zorluğu

Rahatsızlığınızın, Epifiz Bezinizin aşırı uyarılmasından kaynaklandığını belirledikten sonra, semptomları hafifletmek için aşağıdaki adımlardan bazılarını uygulayabilirsiniz.

1.Altıncı çakranıza nane, sandal ağacı, paçuli, papatya veya mavi solucan sürmek size biraz rahatlama sağlayacaktır.
2.Üçüncü gözünüzü örtmek için bir şapka veya eşarp kullanın.
3.Florürden kaçının
4.Doğaya çıplak ayakla yürüyüşe çıkarak veya bir ağaca sarılarak enerjinizi topraklayın.
5.Bir Reiki oturumu planlayın.
6.Yoga veya nefes egzersizleri yaparak diğer enerji merkezlerinize odaklanın. Enerjinin vücudunuzda dolaşmasına yardımcı olur.
7.Bir süre kalabalık yerlerden kaçının.
8. Enerjiyi dengelemek için kaplan gözü, ametist veya hematit gibi kristalleri kullanın. En iyisi onları doğrudan altıncı çakranıza yerleştirmektir.

Hepimiz, az çok, psişik yeteneklere sahibiz ve yeteneklerimizi geliştirmek için kesinlikle çalışmak zorundayız.

Your Page Title

Ama acele etmenize gerek yok. Tüm hayatımızı ve zamanımızı harcamak kendimizi ve bedenlerimizi ezmek yerine sürecin tadını çıkarmak çok daha iyi olacaktır.