Gizli Yeteneklerinizi Keşfetmenin Ve Geliştirmenin 3 Yolu

Her birimizin, genellikle görünmez özel yetenekleri vardır. Buradaki tavsiyeler, kendinizle ilgili özel bir şeyi keşfetmenize ve geliştirmenize yardımcı olacaktır. İnsan inanılmaz bir varlıktır. Bu, doğamız tarafından sağlanır.

Yeteneğinizi Keşfetmenin Yolları

1. Başkalarının Görüşleri

Arkadaşlarınızın, ailenizin ve diğer önemli kişilerin söylediklerini dinlediğinizden emin olun. Gerçek şu ki, bir insanın kendisini dışarıdan görmesi zor olabilir. Yakın insanlar her zaman güçlü yönlerinize dikkat ederler. Yeteneklerinizi size kolayca gösterebilirler.

Örneğin, konuşmalarınız, sözleriniz, sarılmalarınız ve hatta sadece etrafta olmak onları acıdan, endişelerden ve problemlerden iyileştirirse, sessiz kalmazlar. Sevdiklerinizin sözlerini, size övgülerini görmezden gelmeyin.

2. Sezginizi Dinleyin

Dikkat edilmesi gereken ikinci şey iç sestir. Her birimizin sezgisi var. Yeterince güçlü olmasa bile her zaman özel egzersizlerle geliştirilebilir.

Çoğu zaman, iç ses bizi yeni bir alanda kendimizi denemeye teşvik eder veya sahip olduğumuz gizli yeteneklerimiz hakkında konuşur. İnsanlar bunu basitçe görmezden geliyor çünkü başarılı olamayacaklarından korkuyorlar. Örneğin, insanlara ilham verebileceğinizi ve onlar için şanslı bir tılsım gibi davranabileceğinizi hissediyorsunuz. Büyük olasılıkla, bu doğrudur, çünkü bu sonuç size bir sebep olmadan gelemezdi.

3. Çocukluğunuzu Hatırlayın

Çoğu durumda, tüm yeteneklerimiz çocuklukta kendini gösterir. İlk yıllarınızda övgü aldığınız, sizin için en kolay olanı bir düşünün. Birisi matematikte güçlüydü, biri geleceği tahmin edebilir, yalancıları ve hainleri belirleyebilir, diğerleri ise olağanüstü hafıza sahip olabilir. Bu çok önemli, çünkü bu doğrudan bir cevap vermese bile, en azından sizi doğru yola yönlendirecektir.

Yeteneklerinizi Nasıl Geliştirebilirsiniz

Yeteneğinizi keşfettikten sonra onu geliştirmek ve sizin için çalışmasını sağlamak isteyeceksiniz. İşte böyle bir durumda yapabilecekleriniz:

1. Sağlıklı Bir Yaşam Tarzı Yaşamaya Başlayın

Kötü alışkanlıklara zaman ve enerji harcamadığı için yalnızca sağlıklı ve enerjik olarak güçlü bir kişinin daha güçlü olabileceğine inanılıyor. Bildiğiniz gibi sağlıklı bir zihin sağlıklı bir bedendedir. Ruhsal ve psişik yeteneklerinizi geliştirmek istiyorsanız, vücudunuza iyi bakın.

2. Kendinize İnanın Ve Pratik Yapın

İnanç olmadan hiçbir şey olmaz. Ruhsal açıdan daha iyi olabileceğinize inanmazsanız, o zaman yeteneklerinizi geliştiremezsiniz. Elbette, tek başına inanç yeterli değildir. Buna ek olarak, sürekli uygulama gereklidir. Örneğin, insan yalanlarını ve aldatmacayı hissedebileceğinizi düşünüyorsanız, sevdiklerinizle pratik yapın. Yeteneği iş başında test ettiğinizden emin olun ve yeteneklerimizin her zaman yüzde yüz çalışmadığını unutmayın.

Your Page Title

3. Meditasyon Yapın

Bazen meditasyon, kişinin kendi içindeki yetenekleri keşfetmesine yardımcı olur, ancak çoğu durumda bu ruhsal uygulama, yetenekleri güçlendirmek ve geliştirmek için kullanılır. Burada sır yok, sadece daha sık meditasyon yapmalı ve bilincinize dalmalısınız. Bunun enerji ve biyo-alan üzerinde çok faydalı bir etkisi vardır, bu nedenle yetenekler zamanla kendilerini daha aktif ve net bir şekilde göstermeye başlar.