Güçlü Olmak Her Şeyin İyi Olduğu Anlamına Gelmez

“Güçlü” olmanın sorunu, herkesin her zaman senin iyi olmanı beklemesidir.

Güçlü insanlar, etraflarındaki herkes dağıldığında zor durumların kontrolünü elinde tutan kişilerdir. Nasıl hissettiğinizi ve size yardım etmek için ne yapabileceklerini bilmek isteyenler onlardır. Zor zamanlar olduğunda, mücadele etmeye devam etmek için cesareti toplayan onlardır. Dışarıdan bakıldığında, karşılaştıkları zorluklardan ve engellerden etkilenmemiş gibi görünebilirler; Ancak gerçekte, onların da bir yardım eli ve ağlayacak bir omuza ihtiyaçları vardır.

Güçlü insanların her zaman iyi olmamasının 4 nedeni vardır.

1.Her Zaman Bunalmış Durumdalar.

Güçlü bir insan, sevdiği insanların olabildiğince mutlu olmasını sağlamak için elinden gelenin en iyisini yapma eğilimindedir. Daha sonra, onlara yardımcı olmak için çeşitli görevler ve projeler üstlenirler. Dahası, sorunlar ortaya çıktığında her zaman oradadırlar ve çoğu zaman sorunları halleden onlardır.

2.İhtiyaçlarını İhmal Ederler.

Başkalarının ihtiyaçlarına öncelik vermek, kendi ihtiyaçlarınıza dikkat etmeyi unutmanız anlamına gelir. Güçlü insanlar, iyi olduklarından emin olmak istedikleri için sevdiklerini her zaman ilk sıraya koyarlar. Bu davranış gerçekten takdir etmemiz gereken bir şey olsa da, olumsuz etkileri de olabilir. Başka bir deyişle, kendi ihtiyaçlarınıza asla bakmazsanız, duygusal, zihinsel ve fiziksel sağlığınızı olumsuz yönde etkilemek zorunda kalırsınız.

3.İnsanların Onlardan Yararlanmasına İzin Verirler.

Herkes kendi ihtiyaçlarını ve isteklerini kendinizin önüne koyacağınızı bildiğinde sizi kullanacaklar. Ne yazık ki, güçlü insanlar genellikle onlardan yararlananlar tarafından yanar ve incinir. Bunun nedeni, ihtiyaç duyulduğunda yardım eli uzatmanın kendi görevleri olduğuna inandıkları için birisi yardım istediğinde hayır demeyi reddetmeleridir.

4.Duygularını Görmezden Gelirler.

Güçlü bir insan, insanların onlara güvendiğini bilir. Kötü bir şey olduğunda, diğerleri dağılırken onu bir arada tutanlar olmaları gerektiğini bilirler. Bu nedenle, içlerinde ne kadar kırık hissederlerse hissetsinler, duygularını saklamaları ve cesur bir surat takmaları gerektiğini bilirler. Mutlu gibi davranırlar ve hiç ağlamamış gibi davranırlar. Etraflarındaki herkesi kandırırken, içten içe acı çekiyorlar.

Ve en kötü yanı, tüm bunların sonucunda kimsenin sormayacağı soru:

‘İyi misin?’

Your Page Title

Cesur bir yüz takan, ihtiyaçlarını ihmal eden ve mutluluğunuza öncelik veren birini tanıyorsanız, onu sevdiğinizi bilmelerini sağlayın. Daha da önemlisi, onlara nasıl olduklarını sorun.