Limonlu Suyun Faydalarını Asla Göz Ardı Etmeyin

Pek çok insan ılık limon suyunun inanılmaz derecede faydalı olduğunu öğrenince şaşırır. Peki hangisi daha iyi, ılık limonlu su mu yoksa soğuk limonlu su mu içmelisiniz? Soğuk su yerine ılık su içmek en iyisidir çünkü ılık sıvı, özellikle solunum yolu enfeksiyonuyla savaşırken sıvıların hareket etmesini sağlar. Bu yüzden güne bir bardak ılık limonlu su ile başlamak en iyisidir.


Sıcak bir içecek için en iyi sıcaklık nedir?

Bir araştırmaya göre, sıcak veya ılık içecekler 70 ila 80 derece arasında olmalıdır. Bazı araştırmacılar havanın çok sıcak olduğunu düşünmelerine rağmen, 50-60 dereceden yüksek olmayan sıvıların da içilmesini tavsiye ettiler.


1. Kolesterolü Düşürür

Limon; sitrik asit, C vitamini ve polifenol bakımından zengindir. Polifenoller yorgunlukla savaşır ve lipit adı verilen kan yağını düşürür. Bilinen lipitlerden biri kolesterol olarak adlandırılır. Çok yağlı yiyecekler yediğinizde kanınızda yüksek lipidler oluşur. Ancak diyabet, hipotiroidizm, alkolizm, karaciğer hastalığı ve stres gibi hastalıklar da kan lipit seviyenizi artırabilir. Ilık limonlu su içerek kolesterol seviyenizi yan etki olmaksızın doğal olarak düşürebilirsiniz.


2. Bağırsak Florasını İyileştirir.

Aynı çalışma, limon suyunun bağırsak ortamını değiştirdiğini ve faydalı bağırsak bakterilerinin gelişmesine izin verdiğini de buldu. Ilık limon suyu sindirime yardımcı olur ve genel bağırsak sağlığını iyileştirir. Sağlıklı bir bağırsak, daha az şişkinliğe ve gaza sahip olacağınız anlamına gelir. Sindirim sisteminiz düzgün çalıştığında kendinizi daha iyi hissedecek ve daha fazla enerjiye sahip olacaksınız.


3. Kaslara Yardımcı Olur ve İltihabı Azaltır

Limonlu ılık su içmek kas kasılmasını yavaşlatır ve hareketi iyileştirmeye yardımcı olur. Araştırmalar, yaşam boyu diyetinize limon suyu dahil etme alışkanlığınız varsa, vücudunuzdaki iltihabı azalttığınızı da göstermiştir. İltihap atardamarlarınıza, eklemlerinize ve organlarınıza zarar verebilir.


4. Böbrek Taşı Olasılığını Azaltır

Çok sayıda insan böbrek taşı olduğu gerçeğinden muzdariptir. Bu, erkeklerde kadınlardan daha sık görülür. Böbrek taşları çok ağrılıdır ve çıkarılmazsa böbreklere zarar verebilir. Böbrek taşlarının oluşumunu önlemek için veya zaten varsa, vücudun onları böbreklerden atmasına yardımcı olmak için susuz kalmamak çok önemlidir.


5. Soğuk Algınlığından Kurtulmaya Yardımcı Olur

Limon suyu C vitamini açısından zengindir. Soğuk algınlığı veya sinüs enfeksiyonu için ılık limon suyu içmek vücudunuzun bağışıklık sistemini güçlendirir, böylece kendinizi daha iyi hissedersiniz. Ilık limon suyu, burun boşluğundaki fazla mukusu incelterek burun tıkanıklığını da giderebilir. Daha doğal nefes almanızı sağlar. Bir çalışma, limon suyunda bulunan ekstra C vitamininin düzenli olarak tüketilmesinin soğuk algınlığının süresini kısaltabileceğini ve soğuk algınlığının semptomlarını azaltabileceğini buldu.


6. Sinir Sistemini Sakinleştirir

Ilık limon suyu, güne başlamak için harika bir yoldur. Sakinleştirici narenciye kokusu zihninizi ve vücudunuzu canlandırır.


7. Kabızlığı Giderir

Ilık limon suyundaki asit, sindirim sisteminizi uyarır. Yaşla birlikte bağırsaklardaki asit seviyesi azalır. Günlük rutininize ılık limon suyu eklemek, bağırsaklarınıza kabızlık gibi yaygın sindirim sorunlarını hafifletmek için ihtiyaç duyduğu ekstra desteği sağlar. Limon ayrıca sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olan pektin formunda lif içerir.


8. Su Dengesini Korur

Her gün ılık limon suyu içmek su dengesinin korunmasına yardımcı olur. Ortalama olarak, bir yetişkinin yaklaşık bir buçuk litre su içmesi gerekir. Su, meyve suları ve meyveler de sulu kalmanıza yardımcı olabilir. Sıvılar, bakterileri mesanemizden atar, kalbimize ve beynimize yardım eder. Hidrasyon ayrıca kas dokunuza ve cildinize de yardımcı olacaktır.


9. Kilo Vermeye Yardımcı Olur

Her gün ılık limonlu su içmek metabolizmayı harekete geçirebilir. İyi bir metabolizma kilo vermenize yardımcı olur. Limon suyunun yağ ve kalorisi düşüktür. Kafeinsiz olduğu için, kahveden alabileceğiniz gerginliğe sahip olmayacaksınız. Gün boyunca ılık limonlu su içmek, kendinizi tok hissedeceğiniz için çok fazla yemek yemekten kaçınmanıza da yardımcı olacaktır.


10. Nefes Almayı İyileştirir

Limon suyu doğal olarak kokuları yok eder. Yemekten sonra, sindirimi iyileştirmek ve istenmeyen nefesten kurtulmak için bir bardak ılık limonlu su için. Limon, ağız kokusunun suçlusu olan ağız kuruluğunu ortadan kaldırarak tükürük salgısını uyarır. Limon suyu ayrıca ağzınızda veya dilinizde üreyebilen bakterileri de öldürür.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Sıcak bir limon içeceği için her zaman bir şişe veya poşetten suni limon suyu yerine taze limon suyu kullanın. Şişelenmiş limon suyu, suyu taze tutmak için katkı maddeleri ve koruyucular içerir. Mümkün olduğunca bundan kaçınmak en iyisidir. Buzdolabında bir torba taze limon bulundurun, böylece istediğiniz zaman ılık limon suyu yapabilirsiniz. Manuel bir limon sıkıcınız yoksa, kendinize bir tane alın. Limon sıkacağı, limon suyunun tamamını kayıpsız sıkmanıza olanak tanır.