5 Adımda Hayallerinizi Gerçeğe Dönüştürün

Tüm hayallerinizin gerçeğe dönüşmesi için el sallayabileceğiniz ve sihirli bir değneğiniz olduğunu hayal edin.

Ne dileyeceksiniz? Daha fazla para, daha fazla zaman, daha fazla aşk?

Hepimizin bu hayatta arzu ettiği hayalleri vardır. Bir anlamda, bir hayalimiz veya bir amacımız olması bizi motive eden ve yaşamda ileriye gitme konusunda tutkulu olan şeydir.

Bazılarımızın büyük, görkemli, hırslı hayalleri var, bazılarında ise daha küçük pratikler var. Hayal kurmanın yanlış ya da doğru yolu yoktur, ancak hayaller sizi çok uzaklara doğru götürürler.

Hayaller çoğu zaman kalbimizin sesinden gelir. Daha büyük bir şey hayal etmemizi ve arzu etmemizi teşvik eden genellikle kalbimizdir. Tutkumuzun peşinden gitmeye ve sevdiğimiz şeyleri takip etmeye bizi teşvik eden genellikle kalbimizdir.

Kalbimiz hayallerden ve emellerden sorumludur, kalp ancak bu kadarını yapabilir. Gerisi harekete geçmeyle olur. Gerisi kalbinizi, zihninizi ve bedeninizi hizalamaktan gelmek zorundadır, böylece işleri halledebilirsiniz.

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek istiyorsanız, bu 5 adım sizi yolculuğunuz boyunca ilerletmek için kullanabileceğiniz fikirler verecektir.

1. Adım: Hayallerinizi Tanımlayın

Ne istediğinizi gerçekten netleştirmek için zaman ayırın.

Gerçekten daha fazla para mı istiyorsun yoksa onun yerine güvenliği mi yoksa durumu mu kovalıyorsun? İkiz alevinizi gerçekten bulmak mı istiyorsunuz yoksa ilk önce dikkatinizi yoğunlaştırmanız gereken başka bir şey var mı?

Yine, doğru ya da yanlış yoktur. Bu soruların amacı, gerçekte ne istediğinizi netleştirmenize yardımcı olmaktır.

Hazır olduğunuzda, hayalinizi net ve özlü bir cümleye yazın.

Örnek: “Kitapları en çok satan yazar olmak istiyorum.”

2. Adım : Adımları Çalışın

Şimdi hayalini bir cümleyle tanımladığına göre, hayallerini gerçekleştirebilmek için mutlaka yapılması gereken adımları tamamlasınız. Yukarıdaki örneği kullanarak iyi bir yaza olmak için;

a.) Bir kitap yazın

b.) Kitabı yayınlayın

c.) Satmaya başlayın

Sadece olması gereken şeylerin bir listesini yapın. Kontrol edemediğiniz şeyler veya tartışılmaz şeyler yapmayın, yapmanız gereken şeylere sadık kalın. Bunu yaparak, muhtemelen listenizde sadece 3-5 şey olduğunu göreceksiniz.

İşte Olimpiyat altın madalya sporcusu olma hayaline dayanan başka bir örnek:

a.) Olimpiyatlarda öne çıkan bir sporu seçin

b.) Kendinizi çok sıkı eğitin

c.) Bir antrenör bulun

d.) Olimpiyatlar için başvurun ve yarışın

Unutmayın, listenizi çok basit tutun ve yalnızca fiziksel düzeyde olması gereken şeylere odaklanın.

3. Adım: Kendinize İnanın

Listenizdeki öğelere baktığımızda, neyin dahil olduğu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin için herhangi bir korku var mı?

Eğer yükselen bir korku ya da şüpheniz varsa, hissetmenize izin verin. Korkuyu onurlandırmak için kendinize izin verin, ancak sonra bırakın ve korkulu / şüpheli düşünceleri güven ve inançla değiştirin.

Kendinize inanmak, hayalinizi düşünceden gerçeğe dönüştürmek için atmanız gereken en önemli adımlardan biridir.

Sahip olduğunuz tek sınır, kendinize koyduğunuz sınırlardır. Kendinize sürekli olarak hatırlatmaya devam edin- “Her şeyi yapabilirim!”

4. Adım : Sadece Başlayın

Başlama listeniz var, inancınız var, şimdi sadece başlamak zorundasınız. Baştan başlamak zorunda değilsiniz, şu anda bulunduğunuz yerde size en kolay olan şey ile başlayın.

Sadece her gün küçük hareketler yapın. Kendinize inanmaya ve daha yüksek hedeflere devam edin. Sizi yönlendirmek için kalbinizi, zihninizi ve bedeninizi kullanarak itmeye devam edin.

5. Adım: Hayallerinizi Gerçekleştirin

Elinizde zaten sihirli değneğiniz var. Sadece nasıl kullanılacağını öğrenmeniz gerekiyor. Bazen başarısız olursunuz, bazen düşersiniz, ama diğer zamanlarda uçarsınız. Hepsi öğrenme sürecinin ve yaşam oyununun bir parçasıdır.

Sadece denemek için kendinize izin verin. Kendi inancınıza ve gerçekte istediğiniz şeye güvenmek için izin verin. Kendinize inandığınızda hiçbir şey imkansız değildir ve her şey mümkündür.

Bazı hayaller diğerlerine göre daha uzun sürede gerçekleşir. Pes etmeyin! Devam edin ve yoldaki tüm değişikliklere uyum sağlayın.

Your Page Title

Hayaliniz hala ilham verici ve yaşamınızdaki yerle alakalı olduğu sürece, devam edin.