Boğaz Çakra Tıkanıklığı Belirtileri Ve Bu Konuda Neler Yapabilirsiniz

Engellenen boğaz çakrası, alay ve yargı korkusu için etkili bir şekilde iletişim kurma yeteneğinizi önemli ölçüde etkileyebilir.

Bir boğaz çakrası tıkanması, dünyadaki gerçeğinizi ifade edememe ve gerçekleştirememe olarak da ortaya çıkabilir. Boğaz çakrası açık ve dengeli olduğunda, kendinizi her koşulda güvenle ve net bir şekilde ifade edebilirsiniz.

Boğaz Çakrası Blokajının Ortak Belirtileri

Kendinizi, en çok ihtiyaç duyduğunuzda ya da ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi ifade etmeyi sürdürdüğünüzde gerçeğinizi söyleyemeyeceğinizi fark edebilirsiniz. Belki de hayallerinizi gerçekleştirdiğiniz güçlü ve açık bir amaç ile yaşadığınız için özlüyorsunuz, ama tam olarak oraya gidemiyor gibi görünüyorsunuz. Bunlar, boğaz çakranızın en uygun seviyede çalışmadığına dair yaygın işaretlerdir.

Boğaz Çakrasındaki Engellenen Enerjinin Fiziksel Belirtileri

Boğaz çakrası engellendiğinde veya dengesiz olduğunda, enerji akışı engellenir. Başı, ağzı, boğazı ve boynu etkileyen fiziksel semptomlara neden olabilir.

Sık karşılaşılan bazı fiziksel tıkanıklık belirtileri şunlardır:

Kronik boğaz ağrısı
Sık sık baş ağrısı
Diş sorunları
Ağız ülseri
Ses kısıklığı
Tiroid problemleri
Boyun ağrısı
Gırtlak iltihabı

Sonuç olarak, tıkanma aynı zamanda fiziksel sağlığınızı da etkileyebilir. Bu tür fiziksel rahatsızlık belirtileriyle karşılaştığınızda, üst boyun bölgesine, özellikle de boynunuza ve omuzlarınıza odaklanan şifa uygulamaları rahatlama sağlayabilir ve enerjinin daha serbest hareket etmesine izin verebilir. Tabii ki, ciddi ve tekrarlayan semptomlar için, lütfen güvendiğiniz bir doktora danışın.

Boğaz Çakrası Blokajının Duygusal Belirtileri

Boğaz çakrası dengesiz olduğunda, tıkanıklık sizi psikolojik, duygusal ve ruhsal olarak çeşitli düzeylerde etkileyebilecek fiziksel olmayan semptomlarla da ortaya çıkabilir.

Fiziksel olmayan tıkanma belirtileri daha yaygın olabilir. Yaygın belirtileri aşağıdaki gibidir.

Konuşma korkusu
Düşünceleri ifade edememe
Utangaçlık
Konuşma ve eylemlerde tutarsızlık
Sosyal anksiyete
Engellenen yaratıcılık
İnatçılık
Tarafsızlık

Örneğin, oldukça önemli olan kalıcı bloklar, kişinin kibirli, aldatıcı, otoriter veya manipülatif olmasına neden olabilir. Aksine, boğaz çakrası boyunca serbestçe akan enerji, etkili ve doğru iletişimi teşvik eder. Kendinden emin, sorumlu ve düşüncelerini ifade etmek için doğru kelimeleri kolayca bulabilirsiniz.

Boğaz çakrasının tıkanması sessiz ve korkulu olmanıza neden olabilir. Dengesizlik ayrıca kendini ifade etme ve başkalarıyla konuşma söz konusu olduğunda endişe, güvensizlik ve utangaçlık duyguları yaratabilir.

Boğaz çakrasındaki dengesizlik, kişisel ve mesleki yaşamınızın birçok yönünü olumsuz yönde etkileyebilir. Sizi sosyal durumlardan uzak tutabilir ve yalnız başınıza daha rahat edebilirsiniz. İç sesinize bile güvenemezsiniz.

Engellenen Bir Boğaz Çakrası Hakkında Ne Yapılmalı

Boğaz çakrasını temizlemek, iç sesinize güvenmeyi öğrenmeyi içerir. Bu birçoğumuz için küçük bir görev değildir. Bu merkezdeki dengeyi nasıl geri getireceğinize dair pratik fikirler için, boğaz çakrası iyileşmesiyle ilgili genel kurallara bir göz atalım.

Bu Çakraları Temizlemek İçin Birkaç Temel Adım Şunlardır

Suçluluk, acı ve kızgınlık da dahil olmak üzere tüm olumsuz duyguları araştırmak ve serbest bırakmak boğaz çakrasındaki enerji dengesini yeniden sağlamak için harikalar yaratabilir. Bazen iyi bir çığlık da boğaz çakrasının tıkanmasını hafifletmeye yardımcı olabilir.

Dikkatli konuşma ve eylemler uygulamak, boğaz çakrası dengesini korumanıza yardımcı olabilir. Örneğin, düzenli olarak başkalarıyla açık ve dürüstçe konuşun.

Your Page Title

Boğaz çakrasının rengini, mavisini hayatınıza dahil etmek ve onun üzerine dahil olmak da duygusal karışıklığı yatıştırır. Örneğin, mavi renkli çiçekleri veya dekoru ev ortamınıza yansıtın.