Bu Kuralı Uygularsanız Hayatınız Değişebilir

 

Etrafınızda hiç sinirlenmeyen insanlar var mı? Böylece hepsi bu yaşamı değiştiren kuralı takip ediyor! Her zaman sakin kalmak…

En duygusal olanı bile, her durumda, her zaman en iyi yanıtı verebilecek birini tanıyor musunuz?

Bu kişilerin, etrafındaki insanların duygularını olduğu gibi tanımalarını ve yönetmelerini sağlayan yüksek düzeyde duygusal zekaya sahip olma olasılığı yüksektir!

Duygusal bir reaksiyona neden olan bir durumdayken, bir şey söylemeden veya bir karar vermeden önce 24 saat boyunca sakin kalmaya çalışın. Baskı altındayken sinir sisteminiz çılgınca hareket eder ve vücudunuz adrenalin, kortizol ve rasyonel düşünmenizi engelleyen diğer kimyasallarla doludur.

Duygusal zeka düzeyi yüksek olan insanlar, zamanın sorunları çözmek için değerli bir araç olduğunu bilir!

Durumla ilgili ilk içgüdüsel tepki, birkaç saat sonra, ilk etki geçtikten sonra tükenir ve bundan sonra durumu sağlam ve temiz düşüncelerle değerlendirebilirsiniz!

Bu yaklaşım, en değerli ilişkilerinizi gereksiz krizlerden korur. Kendinizi size zarar veren kişiden uzaklaştırarak, duygularınıza, başkalarının duygularına ve durumun karmaşıklığına saygı gösterirsiniz.

Your Page Title

Bir daha ki sefere birisi veya bir şey sizi rahatsız ettiğinde, sadece 24 saat geri adım atmanız yeterli. Mümkünse, daha rahat hissetmenizi sağlayacak başka bir şey düşünmeye çalışın. Sizi sakinleştirir ve her durumda rasyonel düşünme fırsatı sunar!