Doğum Lekeleri ve Reenkarnasyon: Doğum Lekeleri Geçmiş Yaşamda Çektiğiniz Yaraları Nasıl Gösterir?

Reenkarnasyon araştırmacıları, geçmiş bir yaşamda travmatik bir ölümle ölen bazı kişilerin, bu yaraların izlerini doğum lekesi şeklinde taşıdıklarını keşfettiler.

Doğum lekesi, “doğumda ciltte görülen iyi huylu düzensizlik” olarak tanımlanır.

Doktorlar, cildin bir bölgesinde gruplanmış aşırı pigment hücresi veya kan damarlarından kaynaklandığına inanıyor. Ancak bugün doktorlar, bu pigment hücrelerinin ve kan damarlarının bu şekilde gruplanmasına ve doğum lekeleri oluşturmasına neyin sebep olduğunu hala bilmiyorlar.

1960’larda Virginia Üniversitesi’nden bir psikiyatrist olan Dr. Ian Stevenson, geçmiş yaşamlarını hatırlayan 2 – 4 yaş arasındaki çocukları incelemeye başladı. Dr. Stevenson, belgelediği yüzlerce vakada, bir kişinin önceki yaşamında nasıl öldüğü ile şimdi ki doğum lekesi arasında doğrudan bir ilişki olduğunu gösterebildi.

Doğum lekelerimiz, ruhumuzun önceki bir yaşamdan taşıdığı anıların bir izi olabilir mi?

Stevenson’un çalışmasına göre, geçmiş yaşamları hatırladığını iddia eden çocukların yaklaşık yüzde 35’inin, geçmiş yaşamlarında bulundukları kişinin yaralarıyla bağlantılı olabilecek doğum lekeleri vardı.

Araştırması için katı kuralları vardı ve yalnızca geçmiş yaşam belleğinin isimler, tarihler ve bazı durumlarda otopsi raporu ile doğrulanacağı vakalara baktı. Stevenson, araştırmasına yalnızca doğum lekesinin önceki bir yaşamdan yaranın 10 santimetresi içinde göründüğü vakaları dahil etti.

Stevenson araştırmasına dünyanın reenkarnasyona inanan bölgelerini ziyaret ederek başladı ve bu nedenle çocuklar geçmiş yaşam anılarını anlatırken ailelerinin yanında kendilerini rahat hissettiler. Güney Asya’daki Budistlerden ve Hindulardan, Lübnan ve Türkiye’deki Şiilerden ve Batı Afrika’daki kabilelerden haberler geldi.

Avrupa ve Kuzey Amerika’da da birkaç güvenilir vaka buldu. Örneğin, Alaska’da, mızrak ve kurşun yarasıyla ölümcül bir bıçaklamaya karşılık gelen doğum lekeleri olan Charles Porter ve Henry Elkin‘in vakalarını inceledi.

Dr. Stevenson bulgularını Where Reincarnation and Biology Intersect: Birthmarks and Birth Defects adlı bir kitapta yayınladı. Sağ dirseğinde doğum lekesi olan Taylandlı genç bir çocuk olan Anurak’ın durumunu inceledi. Boğulma kazasında ölen erkek kardeşinin reenkarnasyonu olduğuna inanılıyor.

Cenaze töreninden önce, bir aile üyesi sağ dirseğinde bir kömür izi yaptı – bu, ruhun reenkarne edildiğinde tanınması için yapılan bir gelenek. Anurak çok genç yaşta ölen kardeşinin en yakın arkadaşını tanıdı ve lakabıyla aradı. Kardeşinin daha önce kaybettiği izci üniformasını buldu. En önemlisi, önemli bir su korkusu vardı.

Dr. Stevenson, geçmiş bir yaşamda vurularak öldürüldüğüne dair hatıraları olan ve vuruldukları geçmiş yaşamdan giriş ve çıkış yaralarıyla ilişkili 2 doğum lekesi olan 18 çocuk vakasını araştırdı.

Araştırdığı bir çocuk, doğuştan kalp hastalığından ölen teyzesinin reenkarne olduğunu söyledi. Küçük kızın göğsünün ortasında, teyzesinin kalp ameliyatından kaynaklanan yara izine karşılık gelen bir doğum lekesi vardı.

Stevenson’un araştırdığı vakalardan biri, Hindistan’dan Maha Ram adında, pompalı tüfekle öldürüldüğünü hatırlayan bir çocukla ilgiliydi. Geçmiş yaşam anıları o kadar ayrıntılıydı ki,

Dr.Stevenson, Maha Ram’ın söylediği adamın ailesini bulmayı başardı ve adamın otopsi raporunu görebildi. Sonuçlar kurşun yarasını gösterdi ve çocuğun doğum lekesi eşleşti.

Araştırdığı başka bir çocuk, bir yılan tarafından ısırılan ve ölen bir çamaşırcı olduğunu söyledi. Babası bunun çok özel bir anı olduğunu düşündü ve araştırmaya karar verdi.

Köyün birkaç çamaşırcı adamın yaşadığı kısmına gitti ve bir çamaşırcı adamın birkaç yıl önce uyluğuna yılan ısırığından öldüğü, ancak ailenin uzaklaştığı söylendi.

1980’de Mushir Ali adlı genç bir meyve satıcısı, bir traktörle çarpıştı ve birkaç kaburga kemiği kırıldığında sağ tarafındaki yaralardan öldü. Bir yıldan kısa bir süre sonra Naresh Kumar doğdu.

Vücudunun sağ tarafında kaburgalarının bulunduğu yerde belirgin bir iz ve çöküntü bölgesi vardı. Konuşmayı öğrenir öğrenmez meyve satma ve at arabası kullanma anılarından bahsetti.

Hindu bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi ama Müslüman olmaktan bahsediyordu ve kimse onu izlemediğinde dua etmek için diz çöküyordu. Mango sattığını hatırladı ve hatta 4 yaşındayken bir çarpışmada ölmekten bahsetti. Naresh köyde Müşir Ali’nin babasını görünce ona baba diyerek koştu.

Bu, reenkarnasyona inanmadıkları için meyve satıcısının ailesi için çok zordu, ancak genç çocuk meyve satıcısının evine götürüldüğünde, tüm aile üyelerini isimleriyle tanıdı ve hatta kendisine borçlu olan bir adamdan bahsetti. Ölen meyve satıcısının ailesi daha sonra Naresh’i oğullarının reenkarnasyonu olarak kabul etti.

UVA’dan bir psikiyatrist olan Dr. Jim Tucker , Dr. Stevenson’un çalışmalarını sürdürüyor. Tucker, Tayland’da çocukken yeniden doğma arzusuyla ölen yaşlı bir kadını anlatır. Kızı, reenkarne edildiğinde tanınması için annesinin boynunu beyaz bir macunla işaretledi.

Kısa bir süre sonra kız, boynunun arkasında bir doğum lekesi olan bir oğul doğurdu ve beyaz macunu annesinin boynuna koydu.

Dr. Tucker, Yaşama Dönüş: Geçmiş Yaşamları ve Yaşamdan Önceki Yaşamı Hatırlayan Olağanüstü Çocuklar Önceki Yaşamların Çocukların Anıları da dahil olmak üzere bulguları üzerine birkaç kitap yazmıştır.

Birçok dilde, doğum lekesi kelimesi “istek” veya “yerine getirilmemiş dilekler” anlamına gelir. Doğum lekelerinin annenin hamileliği sırasındaki canı çeken bir yiyeceği çok yediğinde o yiyeceğin yansıması olduğuna inanılıyordu.

hamile annelerin yemek istekleri olduğunda, çok fazla çilek yerse, çocuğunun çilek şeklinde bir doğum lekesi olacağına inanılıyordu.

Muhtemelen doğum lekelerinin çok daha derin bir anlamı vardır. Geçmiş yaşamda geçirilen yaralardan veya ameliyatlardan kaynaklanan ruh yaraları olabilirler.

Birkaç kişi, geçmiş yaşamdan hatırayı hatırladıktan ve iyileştirdikten sonra, doğum lekesinin basitçe kaybolduğunu iddia ediyor.

Öyleyse doğum lekenizi incelemek için biraz araştırın. Geçmiş yaşamda kim olduğunuza dair size bir ipucu verebilir.

Your Page Title