Meditasyonun Faydaları Hayatını Değiştirebilir!

Psişik güçlerini keşfetmeye başladığında ve araştırmanı yapmaya başladığında birçok kişisel gelişim rehberi ile karşılaşacaksın; Ve bu eğitim materyalleri neredeyse her zaman sana meditasyon yapmanı söyleyecektir.

Sana “zihnini boşalt” ya da “içindeki benliği bırak” diyen kitaplarla karşılaşabilirsin. Ayrıca sana ‘rahatlamanı ve düşüncelerden kurtulmanı’ söyleyenleri de bulabilirsin. Ama zihnini nasıl boşaltırsın? Düşünmeyi nasıl bırakırsın?

Meditasyon Ne Yapar?

Meditasyon yapmaya başlamadan önce, onun ne olduğunu anlaman gerekir. Öncelikle meditasyon zihni susturmaktır. Zihin sürekli bilgiyi işler, sürekli hareket halindedir! Ve sen onu sakinleştirmek için bilinçli bir girişimde bulunana kadar durmayacaktır.

Meditasyon, endişeler, günlük programlar, son teslim tarihleri, faturalar ve ipoteklerin yanı sıra anılar, umutlar, bir ofis arkadaşına ne kadar sinirlendiğin ve hatta o çekici kişinin bugün sana nasıl baktığı gibi düşüncelerini özgür bırakmaktır.
Meditasyona ilk başladığında, mesele sadece ‘zihni boşaltmak’ değil, daha çok düşüncelerinin geçmesine izin vermektir. Bu disiplin ve sabır gerektirir, ancak tutarlı bir uygulama ile ödüllerini alacaksın.

Meditasyonun Faydaları

Meditasyonun sayısız faydası vardır ve faydaları, ona harcadığın zamana değer. Şöyle düşün – bir oduncu, işinin sadece baltasını sallama yeteneğine değil, aynı zamanda bıçağının keskinliğine de bağlı olduğunu bilir. Bu yüzden, bunun bir zaman kaybı olduğunu düşünmeden, oturur ve baltasını biler.

Zihnini sakinleştirme alışkanlığı edindikten sonra, seni içinde yaşadığımız fiziksel dünyayla sınırlayan bağları gevşetebileceksin. İç benliğinin ‘manevra alanı’ olacak ve böylece aşağıdakileri deneyimlemene izin verecek:

Evrenle temasa geçmek. Evren enerjidir ve düşüncelerin de öyle, bu yüzden zihnini susturmayı öğrendiğinde, evrenin enerjisini hissedebileceksin.

Diğer alemlerden varlıkları görmek. Zihnini sakinleştirmek, insan olmayan varlıkların varlığını algılayacak kadar duyarlı olmanı sağlayacaktır.

Daha anlayışlı olmak. Zihnini sakinleştirmeyi öğrendikten sonra, diğer insanları daha iyi ‘görebileceksin’ – örneğin ne zaman yalan söylediklerini bileceksin ve durumlara karşı daha duyarlı olacaksın.

Daha iyi bir eğilime sahip olmak. Meditasyon sadece zihnini rahatlatmakla kalmaz, aynı zamanda tüm benliğini de rahatlatır, böylece fiziksel, entelektüel, duygusal ve hatta sosyal olarak gençleşirsin.

Ayrıca, daha sakin bir bakış açısına sahip olarak, elindeki göreve daha fazla odaklanabilecek ve görevlerini daha iyi gerçekleştirebileceksin.

Meditasyona Nasıl Başlanır?

1. Sessiz bir oda bul, çünkü dikkatinin dağılmaması gerekir.

2. Rahat bir pozisyon bul. Uzanabilir, bir sandalyeye oturabilir veya bacaklarını çaprazlayarak bir mindere oturabilirsin.

3. Sırtını düz tut. Bu, içindeki enerjinin daha özgürce akmasını sağlar.

4. Gözlerini kapatabilirsin. Bazı uygulayıcılar gözlerini yarı açık tutmayı ve önlerindeki bir noktaya odaklanmayı tercih ederler. Şimdi nefes al.

5. Burnundan nefes al. Bunu zorlama. Bunun yerine, yavaş ve nazikçe nefes al. İçinde tut.

6. Ağzından nefes ver. Nefes verirken hepsini bir nefeste verme. Bunun yerine biraz hava ver, bir süre tut, biraz daha nefes ver, tut ve geri kalan nefesini ver.

7. Bunu yaklaşık beş dakika boyunca yapmaya devam et.

8. Düşüncelerini bırak. Aklında hoş olmayan anıların yüzeye çıktığını fark edersen, savaşma ama onları eğlendirme. Sadece geçmelerine izin ver.

9. Beş dakikalık nefes meditasyonundan sonra gözlerini nazikçe aç.

10. Bunu her gün yap, ilerledikçe süreyi kademeli olarak artır.

11. Meditasyonunu günde iki kez, her seferinde 20 dakikaya çıkarmaya çalış.

Your Page Title

Meditasyonunu uygularken, kendini günlük dünyevi hayatının streslerinden ayırarak daha da rahatlayacaksın. Sabırla içsel benliğini açacak, doğuştan gelen psişik yeteneklerini geliştirecek ve meditasyonun gerçek faydalarını görmeye başlayacaksın.