Ruhsal Uyanışınızın Aniden Durmasının Nedeni Budur

Ruhsal olarak ne kadar aydınlanmış olursanız olun, hayatınızda aniden ruhsal farkındalık hissini kaybetmiş gibi hissettiğiniz bir an gelecektir.

Dikkatli düşünceniz, endişe verici bir düşünce ile değişecek, tüm pozitifliğinizi ve vizyonunuzu kaybedeceksiniz. Yüksek ruhsal farkındalık durumunuza geri dönmenin tüm yollarını düşünecek ama her seferinde başarısız olacaksınız.

Ruhsal uyanış yolculuğunuzdaki bu tür engeller, yavaşlamanız ve bir mola vermeniz gerektiğini gösteren işaretlerdir. Bu, zihninizin tüm inançlarının ve felsefelerinin yeniden düzenlemesi için bir dönemdir.

Bu dönemden geçmek kolay değildir. Tüm olası acılara ve hayal kırıklıklarına rağmen bu aşamada son derece sabırlı olmanız gerekir.

Zihninizin ve vücudunuzun geçmekte oldukları değişim aşamalarına uyum sağlamak için zamana ihtiyacı vardır. Derin bir nefes alın ve ruhsal yolunuzun kaybolmasına neyin sebep olduğunu anlamaya çalışın.

Burada ruhsal uyanışınızın aniden durmasının nedenlerinden bahsedeceğim.


1. İyileşmeye İhtiyacınız Var

Ruhsal uyanış, bilinçsiz zihninizden bastırılmış anıları ve duyguları bilinçli farkındalığınıza getirebilir.

Asla hatırlamak istemediğiniz durumlar veya olaylar size hatırlatılabilir. Bazı anılar o kadar uzak olabilir ki onlardan kaçmış hissedebilir ve onları hayal gücünüzün bir parçası olarak düşünebilirsiniz.

Bu geçmiş travmayı iyileştirdiğinizde manevi yolculuğunuz devam edecek. Sanki bir istasyona ulaştınız ve yolculuğunuza devam edebilmek için görevi tamamlamanız gerekiyor.


2.Geçmiş Anılar Ve Duygular Yüzünden Kızgınsınız

Öfkenizin altında yatan pek çok olası sebep vardır. Böyle bir neden, geçmişin belirli anılarını affedemeyip, unutamadığınız için olabilir.

Bastırılmış anılar çoğu zaman emin olmadığımız veya gurur duymadığımız şekillerde davranmamızı sağlar.

Duyguların bu ani karışımı rahatsız edici olabilir, ancak onları oldukları gibi anlamak ve değiştirmeye çalışmamak önemlidir. Değişen anılar nedeniyle kafanızın giderek daha fazla karıştığını fark ederseniz, bunların hayal gücünüzün hayal ürünü olduklarından başka bir şey olmadığına kendinizi ikna edebilirsiniz.

Şu andaki durumları ve gerçekte nasıl olduklarını anlamanın, uyanışınıza devam etmenin en hızlı yolu olduğunu unutmayın.


3.Diğerlerinden Daha İyi Olduğunuzu Hissediyorsunuz

Bu keskinlik hissi, nezaketle ilerlediğiniz yolu gözden kaçırmanıza neden olur. Ruhsal uyanış, kendini üstün görmekle ilgili değildir; Bu, evrenimizi daha samimi bir düzeyde anlamakla ilgilidir.

Kendinizi diğer insanlar arasından seçilmiş bir figür olarak görmek ve uyanmak için seçildiğinizi düşünmek çok yaygın bir yanılgıdır.

Biz seçilmedik, bu dünyadaki herkesten daha iyi değiliz, hepimiz biriz ve eşitiz.


4.Olabileceklerden Korkuyorsunuz

Eğer durum buysa, o zaman kesinlikle yalnız değilsiniz, ruhsal uyanışın kötü bir şey olduğunu söyleyen sayısız kaynak var.

Ruhsal uyanış, ruhunuzu ve auranızı temizleyen, dünyayı tamamen yeni bir perspektiften görmenize yardımcı olan gerçekten güzel bir süreçtir.

Kim olduğunuzu değiştirmeyeceksiniz, birdenbire tamamen farklı, tanınmaz bir kişi, daha cömert ve mutlu bir varlık olmayacaksınız. Hepimizin nasıl bağlı olduğunu ve birbirimizden farklı olmadığımızı anlayan biri olacaksınız.

Korkuyorsanız, bu anlaşılabilir bir durumdur. Sadece daha yüksek, daha bağlantılı bir benliğe giden güzel yolculuğunuzu durdurmanızın nedeni olmasına izin vermeyin.


5.Kalbinizi Dinlemiyorsunuz

Bu kadar ileri gittiyseniz, şimdiye kadar hepimizin birbirimize, dünyaya ve her şeye bağlı olduğumuzu anlıyorsunuz.

Bu elbette doğru ve anlaşılması önemlidir, ancak hepimiz hala benzersiziz.Hiçbirimiz dünyayı tamamen tek tip algı temelinden görmüyoruz. Hayatımızın her bir amacı bu benzersizlikte yatıyor. Kendinizi, güzel bir resmin diğer tüm parçalarına bağlanan bir yapboz parçası olarak düşünün.

Farkında olmasak bile, sürekli olarak evrenden ince ipuçları, küçük eşzamanlılıklar ve ince mesajlar alıyoruz ve bu bizi doğru yöne yönlendiriyor.

Bazen bu küçük mesajları karanlıkla kaplı hissedilen bir dünyada görmek zor olabilir.

Zihninizin gerçeklik köşesinden çıkış yolunu bulamadığını hissettiğinizde, kalbinize bakmalısınız. Gözleriniz görebileceğinden çok daha fazlasını görür ve kalbiniz sizi her zaman aradığınız yola geri yönlendirir.


6.Eski Alışkanlıklar

Dönüşüm sürecinden geçmek genellikle kafa karışıklığı dönemidir ve insanları savunmasız hissettirebilir. Kendimizi savunmasız hissettiğimizde ne yaparız? İster abur cubur yemekten, ister paranızı alakasız bir şeye harcamak olsun, farklı alışkanlıklara başvuruyoruz.

Vücudumuzun sevilen, mutlu ve tok hissetmek için işlenmiş tuzlu ağır yiyeceklere veya maddi fiziksel ürünlere ihtiyaç duymadığının farkına vardığınızda, kendinizi maneviyat yoluna geri dönmeye zorlayacaksınız.


7. Hayatınızda Olumsuzluğa Çok Fazla İzin Vermek

Olumsuzluğu anlamak, kendinizi ondan uzaklaştırmaya çalışmak kadar önemlidir. Ruhsal uyanış, çevrenizdeki her şeyin bir sebepten dolayı gerçekleştiğine ve her şeyin derinlemesine bağlantılı olduğuna dair kozmik bir anlayıştır.

Dünyadaki her şiddeti durduramazsınız ve bu şiddeti durdurma düşüncesinin beyninizde olmasına izin verirseniz, ruhsal doğanız bu durumun üstesinden gelmekte zorlanır.

Bunun yerine, kendinizin bir ışık kaynağı olabileceğinizi ve olumsuzluğu küçük yollarla azaltabileceğinizi fark edin, her şeye ve etrafınızdaki herkese karşı yaptığınız küçük iyilikleriniz, olumsuzluğu azaltmanın ilk adımlarıdır.


8. Mevcut Dünya Durumuyla İlgili Hayal Kırıklığına Uğradınız

Yaşadığımız dünyanın gerçekliğini fark ettiğinizde tatminsizlik hissetmeye başlayacaksınız.

Daha fazla bilgi ve dünyaya dair daha iyi içgörülerle aydınlandınız. Ortalama bir insanla derin düşüncelerinizi paylaşamamak tamamen hayal kırıklığı yaratıyor. Bilginizi ve fikirlerinizi iletmenin yollarını bulursunuz ama boşuna. Bir dizi çabadan sonra, hevesli olmak yerine cesaretiniz kırılır.

Dünya aynı! Onun hakkındaki algınız dışında hiçbir şey değişmedi. Bu, daha iyi bir dünya görmenin ve hayal kırıklığına uğramanın çözümünün sizin ellerinizde olduğu anlamına gelir.

Dünyayı değiştirmeye çalışmaktan vazgeçin, bu sizin sorumluluğunuzda değil! Kendinizi değiştirin! Neyi seviyorsanız onu yapın! Amacınızı takip edin!

Your Page Title

Manevi yolculuğunuzda bir engelle karşılaşıyorsanız, yeterince değerli olduğunuzu unutmayın. Öfkenizi sevgi ile karşılamaya ve içgüdülerinizi takip etmeye çalışın.