Yaş Felsefesi: İnsan Hayatındaki 12 Gizemli Döngü

Hayatımız boyunca hepimiz zodyak işaretlerine karşılık gelen 12 aşamadan geçiyoruz. Ve yılda 4.3 derecelik bir hızla hareket eden, Koç burcunda başlayıp Balık burcunda sona eren bir yaşam noktası var. Her zaman belirli bir yaşta karşılaştığımız sorunları tam olarak belirleyebiliriz.

 

Her birimiz programımızı her belirli yaşta ve sonuç olarak – tüm yaşam için yerine getirmeliyiz. Hayat programınızın nasıl yerine getirildiğine bakın, kendi sonuçlarınızı çizin.

0 ila 7 yıl arasında: Bu yaştaki yaşam noktası, Koç burcuna göre hareket eder.

Bebekler enerjiyi kaynatırlar, huzursuz ve meraklıdırlar, hemen her şey hakkında her şeyi bilmek isterler ve onları durdurabilecek hiçbir güç yoktur.

Ve çocuğu o yaşta kısıtlamayın, tam tersine, ona daha fazla özgürlük vermek gerekir, çünkü kendini ve yeteneklerini göstermesi çok önemlidir.

Ebeveynlerin görevi, çocuklarına sevgi ve merhamet duygusu aşılamak, bencillik ve zulmün gelişmesine izin vermemektir. Çocuğun hayvanları ve diğer çocukları incitmesine izin vermeyin, doğayı dikkatli bir şekilde tedavi etmeyi, iradesini geliştirmeyi öğretin.

Bu nitelikleri yedi yaşına kadar bir çocuğa aşılayamazsanız, daha sonraları asla aşılayamazsınız.

7 ila 14 yıl arasında: Bu yaştaki yaşam noktası, Boğa burcuna göre hareket eder.

Bu yaştaki çocukların ebeveynleri tüm maddi arzularını ve kaprislerine tamam diyerek çocuğu şımartmayın.

Yaşamın bu aşamasında, duygularını, özellikle öfke ve saldırganlığı kontrol etmesi öğretilmelidir. Hafızasını geliştirmek ve eğitmek gereklidir.

“Kültürel”, ancak sıkı bir biçimde, ergen sosyal çevreyi oluşturmaya çalışın, çünkü bu çağda kalabalığın negatif enerjisi, birikir ve bu da daha sonra başkalarına karşı zulüm ve uzlaşmazlık içinde kendini gösterebilir. Ancak çocuğu yaşıtlarından uzaklaştırmayın.

Ayrıca, sistem öğreniminin temellerini atmak önemlidir. Çocuğun çalışılan çeşitli materyaller hakkında daha fazla şey öğrenmesini sağlamaya çalışın.

Bu yaştaki bir çocuğa sanat ve estetik sevgisini aşılamak oldukça kolaydır. Müzik ve sanat okullarında öğrenim için en uygun zaman.

13-14 yıl arasında, ataları ve kökleri ile doğru tutum aşılamak ve oluşturmak gerekir. Felsefi konularda spekülasyon yapabilirsiniz. Zaten – zamanı!

15 ila 21 yıl arasında. Bu yaştaki yaşam noktası, İkizler burcuna göre hareket eder.

Zeka ve bağımsız düşünmeyi aktif olarak geliştirme zamanı. 15-16 yaşlarında bir kişi, toplumu benimsemesi için takip edilmesi gereken, kendi yasalarına ve kurallarına sahip oldukları bir topluma girer.

Tutarsızlıktan, sorumsuzluktan, dedikodu ve spekülasyondan kurtulmak gerekir.

Ebeveynlerin çocuklarının cinsel eğitimine bakmaya başlama zamanı gelmiştir, aksi halde herkes kendi kendine öğrenecektir.

Bu çağda, çok seyahat etmenin, diğer ülkelerin kültürlerini öğrenmenin, çeşitli bilgileri almanın faydası vardır.

21-28 yaş arası. Hayatın noktası Yengeç’te.

Bu, her insanın yaşamında çok önemli bir aşamadır. Ana görev, iç dünyadaki gelişimin, eski nesillerin deneyimlerine dayanan kendi değer sisteminin oluşumudur.

İçgözlemede ve ruhsal olarak gelişirken, bir kişi birçok olumsuz özellikten kurtulmaya çalışmalıdır: şüphecilik ve açgözlülük

Bu çağdaki en zor şey, bir insanın her şeyden vazgeçme ve yeniden yaşamaya başlama isteğinin üstesinden geldiği 25-26 yıllık eşiğin üstesinden gelmektir.

Bu dönemde, birçoğu zaten bir aile kurduğundan, doğru seçimi yapmak çok önemlidir. Çoğu zaman pervasız davranışlar sadece onun değil, aynı zamanda ona yakın olanların hayatını da kırar.

Hata yapmamak için, sadece eski nesille birlikte ebeveynler ve akrabalarla güçlü manevi bağlar kurmalısınız. Zor bir durumda, gerçekten yardımcı olabilirler.

25-26 yaş, çocukların doğum günü için en uygun zamandır, çünkü ebeveynlerinden kişiliklerinin en iyi niteliklerini öğrenirler.

28 ila 35 yıl arasında. Hayatın noktası Aslan’da.

Maceraperestlik, alkol, bağımlılık eğilimi göstermeye başlar; her şeyin doğru bir şekilde kullanamayacağı bir enerji akışı vardır, çoğu zaman boş ve değersiz olan zevk ve eğlenceye düşkünlük ederek enerjilerini tüketmeye başlarlar.

Günaha karşı mücadele etmenin en iyi yolu, felsefe, din, ruhun ahlak ve saflığını arttıran kitapların okunmasıdır.

Bu yaşlarda boşanmalar sık ??sık ortaya çıkar, yeni aşk ilişkileri kurulur. Geçmişi analiz etmeye çalışmalıyız, artıları ve eksileri tartmalıyız.

35 ila 42 yıl. Hayatın noktası Başak’ta.

Bir kişinin bir önceki dönemde biriken enerjisinin çoğunu vermesi gereken bir zaman vardır. Çeşitli problemlerin çözümü için açıklık ve yöntemsel bir yaklaşım gerekmektedir. Profesyonel büyüme ve kolaylık için uygun zamandır.

37 ila 38 yaş arası bir karmik çek, toplumların kontrolü. Hayat programınızı yerine getirip getirmediğiniz, Zodyak ilkelerini nasıl gözlemlediğinize dair ilk sınavdır. Ve değilse, o zaman çeşitli yaşam sorunları şeklinde cezalarla karşılaşacaksınız: işten çıkarılma, ciddi hastalık gibi…

Bu dönemde sağlığınıza yakından dikkat etmek gerekir. Diyetinize özel dikkat göstermelisiniz.

Başak çağında, hoş olmayan özellikler karakterde görünebilir: akıl, çekingenlik, cimrilik, başkalarının duygu ve ihtiyaçlarını göz ardı etme.

Bu çağda birçok kişi, düşündükleri gibi hayatlarını değiştirmeye çalışıyorlar, daha iyisi için: ailelerini, iş yerlerini, ikamet yerlerini, hobilerini değiştiriyorlar.

42 ila 49 yıl arasında. Yaşam noktası Terazi burcuyla hareket eder.

Bu yaşlarda kişi önceki yıllarda birikmiş olan her şey analiz edilmiş, sistemleştirilmiştir ve uygulamayı beklemektedir.

Terazi’nin ana gezegeni Venüs. Güçlü uyumlu bağlantılar oluşturmak, iş ve duygularda etik ve ahlak kurallarını takip etmek için bir insanı yönlendiriyor.

Bu süreçte sosyal bağlar kurmak, yeni bir iş bulmak, örgütsel becerilerinizi göstermek ve eksiklikleri gidermek gerekir.

49 ila 55 yıl arası Akrep zamanı

Herhangi bir kişinin hayatındaki zor, kritik dönem, özellikle kadınlar için. Yapılması çok zor olan köklü görüşleri değiştirmeliyiz. Kırmak zor ve acı vericidir.

Akrep çağında, bir kişi muazzam bir şekilde kendini yıkma gücüne sahiptir ve bazen bir hedefe ulaşmak için kırılmaya hazırdır.

Her durumda, kendinizi çekmemek ve kendi kendine kazı yapmamak için duygularınızı kontrol etmeniz gerekir. Dünyaya daha sık çıkın, arkadaşlarla tanışın, psikoloji, yaratıcılık veya kolektif etkinliklere katılın.

Bu dönem büyülü ve gizli yeteneklerin keşfi ve gelişmesi için elverişlidir. Bu zamana kadar haksız bir hayat yoluna geçmiş olanlar için kader, iyileştirme, hataları terk etme ve tamamen yeni felsefi ilkeler üzerinde yaşamaya başlama şansı veriyor.

56-63 yaş arası. Yaşam noktası Yay burcunun işareti boyunca hareket eder.

Kişi felsefeye ya da dine koşmaya başlar. Birçoğu, bir zamanlar elde edemedikleri bilgiye telaşlı bir şekilde istekleri vardır. Birkaç bilim, farklı felsefi akımlar bilmek isterler.

56 yaşında bir kişi başka bir sosyal testi geçiyor. 37 ve 38 yaşlarında yapılan tüm hatalar ve karartmalar burada tezahür ediyor.

Yolunun bu safhasına doğru şekilde yaklaşan kişi toplumda yüksek görevlerde bulunur. Testi geçmeyenler, hedeflerine ulaşamazlar ve hak ettikleri bir dinlenmeye giderler.

63 ila 70 yıl arasında. Hayat noktası Oğlak burcunun işareti üzerinde hareket eder.

Son bir şans var! Bir insanın son tercihi, isterse hayatını 63 yaşında değiştirebilir. Yanlış seçim yapan, kural olarak, kötü bir şekilde geçer veya koparır. Bu, özellikle başka bir aile kurmak isteyen insanlar için geçerlidir: vakaların% 90’ında hiçbir şey olmaz.

Eskiyi yok edebilirsin, yeni bir tane yaratırsın – neredeyse gerçek dışı.

Oğlak çağında, bazı klişelerden vazgeçmek, nihayet bir yaşam, felsefi düşünceyi geliştirmek ve her fenomen, her olay için net bir değerlendirme yapmayı öğrenmek, ancak hiçbir durumda görüşlerini empoze etmek ve rakiplerini dikkatle dinlemek gerekir.

Sevdiklerinizle ilişkiler kurmak çok önemlidir, çünkü bu çağdaki birçok insan onlara karşı despotizm göstermeye çalışmaktadır.

Diplomasilik ve uzlaşma yeteneğini geliştirmeye çalışın.

70 ila 77 yıl arası Kova zamanı.

Yaşamın tefekkür zamanı, felsefî görüşü, dışarıdan bakanın bakışları. Hayatı boyunca, bir kişi etrafındaki dünyaya olan tavrını değiştirir, önceliklerini değiştirir.

Algının bu dördüncü adımı, yaşam bilincinde ve içindeki yeri en önemli olanıdır.

Eğer yıllar boyunca bu dünya algısı gelmiyorsa, o zaman bir kişinin ruhsal nitelikleri yavaş yavaş solmaya başlarsa, o, fiziksel bedenin çöküşe kaçınılmaz olarak yol açar.

Kova zamanı, yaşam programı zaten tamamlandığından, yalnızlık veya aile mahremiyetinden yararlanma zamanıdır.

Ama, hayattan zevk almak, bilgelik ve insanlığı göstermek, sonra düşünceli, adalet ve yaşam yasaları hakkında derin bir bilgi için size saygı duyacaktır.

77 ila 84 yıl. Yaşam noktası Balık burcunun işareti boyunca hareket eder – yaşam döngüsü sona erer.

Bir insan için her şey açık ve anlaşılır bir şeydir, doğayla, onunla birlikle bir bağlantı hisseder.

Your Page Title

Eğer tam bir yaşam sürdüyse ve kaderin bize verdiği şansın birçoğunu kullandıysak, 70 yıl sonra, hayatımızın başlangıcı uzak ve sıradanlığın çok ötesindedir.